Panorāma

ES par paplašināšanos runā piesardzīgi

Panorāma

Uziet nelegālu cigarešu rūpnīcu

JKP vēl gaida atbildi par R. Nemiro atlaišanu

Premjers pagaidām klusējošā pozīcijā par valdības partiju nesaskaņām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pagaidām ieņēmis klusējošu pozīciju par nesaskaņām starp koalīcijas partijām – Jauno konservatīvo partiju un “KPV LV”. Kārtējās domstarpības izsaukusi Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra atlaišana tieši pirms “Latvenergo” jaunās padomes iecelšanas. “Latvenergo” padomes jautājumā Kariņa nostāja esot stingra – uzņēmuma vadībā politiķiem pietuvinātas personas atrasties nedrīkst.

Pēdējās nedēļās arvien redzamāks kļuvis konflikts starp Jauno konservatīvo partiju (JKP) un “KPV LV”. “Konservatīvie” nostājās pretējā pusē “KPV LV” iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam jautājumā par Valsts drošības dienesta ēkas vietu, kā arī tagad visasāk iebildusi Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra atstādināšanai tieši pirms “Latvenergo” padomes iecelšanas.

“Es uzskatu, ka koalīcijas partneriem ir jāapspriež tāda ekonomikas ministra rīcība, kurš rīkojas pretēji valsts drošības interesēm,” saka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija). Viņš aicina premjeru Krišjāni Kariņu atlaist ekonomikas ministru Ralfu Nemiro.

Kariņš šobrīd atrodas vizītē Igaunijā, tādēļ atbildi nav sniedzis.

Tikmēr “Jaunās Vienotības” pārstāvis Arvils Ašeradens dēvē Bordāna aicinājumu vien par retoriku: “Ja tās situācijas var vērtēt pēc eskalācijas pakāpes, tad mēs šobrīd redzam, ka tas ir tikai un vienīgi publisks paziņojums.

Nekādas tālākas rīcības, kas būtu saistītas ar kādām procesuālajām darbībām vai ierosinājumiem, koalīcijas līmenī nav sekojušas šobrīd.”

Politoloģe Iveta Kažoka “KPV LV” un JKP konfliktu sauc par līdz šim nopietnāko Kariņa valdības stabilitātes pārbaudījumu. “JKP droši vien testē, cik lielā mērā “KPV LV” šai valdībai vispār ir vajadzīga,” saka Kažoka.

Kopš “KPV LV” atstājuši Artuss Kaimiņš un Aldis Blumbergs,

valdībai teorētiski būtu vairākums Saeimā arī bez “KPV LV” frakcijas atbalsta.

Tomēr neoficiālās sarunās politiķi atzīst, ka “KPV LV” izmešana no koalīcijas neesot mērķis. Svarīgāk esot saprast, kā “KPV LV” mainīsies tālāk un cik vienoti ir frakcijā vēl palikušie deputāti. Tāpēc nozīmīgs būšot sestdien, 8. februārī, gaidāmais partijas kongress.

Partijas “KPV LV” vietu koalīcijā cer saglabāt viens no partijas līderiem Atis Zakatistovs, kurš pauž nožēlu par Bordāna aso reakciju pret Nemiro. “Mēs ceram, ka sadarbībā ar premjeru, kurš zina abas puses šim stāstam, mēs varēsim koalīcijas ietvaros atrast samērīgu un vienkāršu risinājumu, proti, koalīcija paliek esošajā sastāvā,” saka Zakatistovs.

Politoloģe Kažoka saskata divus notikumu attīstības variantus: “Divas galvenās stratēģijas Kariņa kungam – izlikties šo konfliktu nemanām un cerēt, ka tas pats par sevi kaut kā atrisināties. Variants nr. 2. – palūgt Nemiro atkāpties, bet saprotot, ka tas var nozīmēt arī koalīcijas samazināšanos.”

Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji par rīcību gadījumā, ja Nemiro amatu saglabās, izsakās atturīgi. Neoficiāli avoti vēsta, ka Krišjānis Kariņš vēlas samazināt saspīlējumu koalīcijas partiju starpā. Vienlaikus “Latvenergo” padomes jautājumā Kariņa nostāja esot stingra – uzņēmuma vadībā politiķiem pietuvinātas personas atrasties nedrīkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti