Bordāns aicina premjeru atbrīvot Nemiro no amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) aicina premjeru Krišjāni Kariņu atbrīvot no amata ekonomikas ministru Ralfu Nemiro ("KPV LV"), kurš vēloties iecelt amatā "Latvenergo" sev pietuvinātas personas un tādēļ panācis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra aiziešanu, informēja Bordāna preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Bordāns uzskata, ka Nemiro dabūjis nost no ceļa Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti, kurš ministram bija norādījis uz riskiem, ja "Latvenergo" padomē būs mazkvalificēti speciālisti.

"Notika mēģinājumi Eglīti pārcelt no valsts sekretāra amata. Tikai pēc tam, kad viņš bija atteicies no pārcelšanas piedāvājuma, izskanēja informācija par atstādināšanu no amata un vēršanos prokuratūrā," paziņojumā presei raksta Bordāns.

Viņš uzsver, ka ekonomikas ministra rīcība un ar to saistītie notikumi ap "Latvenergo" neatbilst labas pārvaldības principiem, un ministrijas administratīvais vadītājs, kurš rīkojas tiesiski un saimnieciski, lai nepieļautu situācijas destabilizēšanu, tiek mudināts aiziet no sava amata.

"Kā Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs iestājos par tiesiskumu un labas pārvaldības principiem, par valsts īpašuma rūpīgu un atbildīgu apsaimniekošanu, par demokrātisku valsts pārvaldi un pret šauru personīgu interešu lobēšanu. Strādājot vienā valdībā, nevaru piekrist un piesegt šādu neētisku un prettiesisku rīcību. Vēršu uzmanību uz to, ka AS "Latvenergo" kā stratēģiskās nozīmes infrastruktūras uzturētājs ir kritiski svarīgs valsts drošībai," raksta Bordāns.

Tieslietu ministrs norādīja, ka koalīcijas sadarbības līgums premjeram dod tiesības pieprasīt jebkura sadarbības partnera izvirzītā ministra demisiju, ja viņš ir zaudējis uzticību, kā arī gadījumā, ja konkrētās personas darbs nav atbilstošs no profesionālās kvalitātes viedokļa.

KONTEKSTS:

Nemiro uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā no amata atstādinājis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti, savukārt Eglītis atstādināšanu saista ar viņa nevēlēšanos "Latvenergo" padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku.

Nemiro piebilda, ka viņš arī vērsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai Eglīša nepietiekamas OIK uzraudzīšanas rezultātā valstij nav nodarīts kaitējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti