Panorāma

Bērni lūdz Dānijas karalieni glābt Misāni

Panorāma

Saulkrastu jautājumu izlems Saeima

EM valsts sekretārs atstādināts pusstundu pirms "Latvenergo" padomes iecelšanas

EM valsts sekretārs atstādināts pusstundu pirms «Latvenergo» padomes iecelšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Atstādinot no amata Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti, ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) esot saglabājis iespēju “Latvenergo” padomē iecelt savu padomnieku Pāvelu Rebenoku. Eglītis stāsta, ka atstādināts tieši pirms jaunās “Latvenergo” padomes apstiprināšanas, uz kuru pretendē arī Rebenoks. Ministrs gan notikumu saistību noliedz un uzsver, ka Eglītis atstādināts par trūkumiem OIK uzraudzībā.

ĪSUMĀ:

  • Nemiro atstādināja EM valsts sekretāru Eglīti.
  • Eglītis esot atstādināts pusstundu pirms “Latvenergo” padomes iecelšanas.
  • Eglītis: Bez ministra lēmuma iespēju atgūt amatu “Latvenergo” padomē zaudētu Rebenoks.
  • LTV: Rebenokam, visticamāk, nepiešķirtu pielaidi valsts noslēpumam.
  • Nemiro noliedz šādu notikumu saistību.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro Ēriku Eglīti no valsts sekretāra amata atstādinājis, balstoties uz savas partijas biedres deputātes Ievas Krapānes vēstuli. Krapāne norāda, ka Eglītis kavējies ar informācijas sniegšanu viņas vadītajai Saeimas izmeklēšanas komisijai par OIK. Tas liecinot, ka Eglītis mēģinājis izvairīties no atbildības par savlaicīgi nepadarītiem darbiem.

“Vairs nav runa tikai par informācijas nesniegšanu laikā. Tas ir par to, ka nav bijušas kontroli regulējošas dokumentācijas, un nekādā veidā nevar būt nekāda žēlastība pret OIK saņēmējiem, un tāpēc ir pieņemts tāds lēmums,” sacīja Nemiro.

Pats Eglītis uzskata – pārmetumi par OIK ir tikai iegansts, lai no viņa atbrīvotos. Īstie iemesli saistīti ar valsts vērtīgāko uzņēmumu “Latvenergo”. Eglītis trešdien, 5. februārī, atstādināts no amata pusstundu pirms tam, kad viņš bija plānojis iecelt jauno “Latvenergo” padomi.

Konkursa pēdējā kārtā uz piecām padomes locekļu vietām iekļuva astoņi pretendenti, tajā skaitā ministra Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks. Pērnā gada vasarā Nemiro viņu jau padomē iecēla, taču pēc premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) spiediena Rebenoks atkāpās.

LTV neoficiāli zināms, ka drošības iestāžu sākotnējais novērtējums par Rebenoku ir negatīvs, kas nozīmē – viņam, visticamāk, netiks piešķirta pielaide valsts noslēpumam.

“Mana izvēle krita par labu tiem, par kuriem pirmšķietami bija pozitīva informācija no drošības iestādēm. Ņemot vērā situāciju ar to, ka “Latvenergo” padomei tiešām ir būtiski jautājumi jārisina, es biju gatavs iet uz priekšu ar padomes iecelšanu. Mana interpretācija ir tāda, ka šāda pieeja ministram nebija pieņemama,” pauda Eglītis.

No Eglīša teiktā izriet – ja Nemiro nebūtu Eglīti atstādinājis, Rebenoks zaudētu iespēju atgūt amatu “Latvenergo” padomē.

Ministrs gan notikumu saistību noliedz: “Lai viņš dara, kā viņš vēlas, vai precīzāk – dara tā, kā normatīvie akti nosaka. Es politiski šajā procesā neiesaistos, un man nav svarīgi, vai tur būs Pāvels Rebenoks vai nebūs.”

Eglītis uzskata, ka Nemiro arī “Latvenergo” pagaidu padomē iecēlis amatam nepiemērotus cilvēkus. Par to Eglītis uzrakstījis vēstuli gan Saeimas, gan “KPV LV” partijas ētikas komisijām.

Partija savu ministru aizstāv. “Publiski vairāk ir izskanējis Eglīša kunga stāsts, kas ir maldinošs. [..] Mēs tos pārmetumus noliedzam, un mēs apgalvojam, ka viņš ir atstādināts savas neizdarības dēļ,” sacīja “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Eglīša atstādināšana sašūpojusi attiecības koalīcijā. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns no Jaunās konservatīvās partijas ieteicis premjeram Nemiro atlaist. Kariņš nekomentē Bordāna izteikumus, taču uzsver, ka “Latvenergo” nedrīkst vadīt politiķiem pietuvinātas personas. Viens no nākamās padomes galvenajiem uzdevumiem būs izraudzīties pēctečus trim no četriem uzņēmuma valdes locekļiem, kuru pilnvaras beigsies novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti