Panorāma

Dzeršana darbavietā nav attaisnojama

Panorāma

Ukraina saņem NATO apsolījumu par jaunām ieroču piegādēm

"Maskavas namu" prasa iesaldēt saistības ar Putinu dēļ

Prasa iesaldēt «Maskavas nama» un divu sanatoriju aktīvus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Tā kā “Maskavas nams” Rīgā pieder Maskavas pilsētas Īpašuma departamentam, faktiskais kontrolētājs ir sankcijām pakļautais valsts vadītājs Vladimirs Putins. Tā secinājusi Tieslietu ministrija, lūdzot tiesai nama aktīvus iesaldēt. Vadoties pēc šādas loģikas, tiesām nosūtīta informācija arī par Baltkrievijas un Krievijas valsts struktūrām piederošām sanatorijām Jūrmalā, kurām arī kā faktiskos kontrolētājus ministrija norāda Putinu un Aleksandru Lukašenko.

“Maskavas nama” durvis dienas vidū ir ciet. Notikumu afišas tukšas, arī biļešu tirdzniecības mājaslapā redzams, ka gandrīz visi pasākumi ir atlikti vai atcelti. Nams pieder Maskavas pilsētas Īpašuma departamentam. 

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (“Konservatīvie”) norādījis – ministrijas eksperti konstatējuši, ka faktiski nams ir sankcijām pakļautā Krievijas prezidenta Vladimira Putina kontrolē. Līdz ar to tiesai prasīts īpašumu iesaldēt. 

“Tieslietu ministrijas eksperti veic šo izpēti, pamatojoties uz jau esošo praksi Latvijā un pamatojoties uz starptautisku praksi, kā citās valstīs notiek. Viņi ir konstatējuši, ka šeit ir nepieciešamā saikne. Redzēsim, protams, ko tiesa lems šajā gadījumā,” sacīja Bordāns.

Līdzīgi Tiesu administrācija rīkojusies, lūdzot tiesai izvērtēt divu sanatoriju nekustamo īpašumu iesaldēšanu Jūrmalā. Sanatorija “Belorusija” pieder Baltkrievijas Republikai Baltkrievijas Prezidentu lietu pārvaldes personā un līdz ar to faktiskais kontrolētājs ir sankcionētais Aleksandrs Lukašenko.

Savukārt sanatorija “Jantarnij bereg” ir Krievijas Federācijas Prezidenta lietu pārvaldes "Atveseļošanas kompleksa "BOR"" filiāle, un tātad kontrolētājs ir Vladimirs Putins. Abas sanatorijas iekļautas arī Uzņēmumu reģistra ar sankcijām saistīto juridisko personu sarakstā.

“Tas nozīmē, ka uzņēmuma darbība un arī finanšu līdzekļi tiek iesaldēti.

Viņi tālāk var kādas darbības, ja mēs runājam par maksājumu izpildi, izpildīt tikai uz atļaujas pamata. FKTK ir izdevusi ģenerālo atļauju, kas attiecas uz darbinieku algām, uz komunālajiem pakalpojumiem. [..] Pēc būtības šāda saimnieciskā darbība nav turpināma,” skaidroja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Naudas atmazgāšanas novēršanas un sankciju departamenta direktors Kristaps Markovskis.

Tikmēr “Maskavas nama” pārvaldnieks – akciju sabiedrība “Maskavas kultūras un biznesa centrs-Maskavas nams” – Uzņēmumu reģistra sankcionēto juridisko personu sarakstā pagaidām nav redzams. Reģistrs gan sola izvērtēt, vai uzņēmumu tajā iekļaut.

Aģentūrai LETA centra vadītājs Eduards Cehovals teicis, ka aktivitātes namā turpināšoties, taču LTV no nama pārstāvjiem atbildes par tālāko darbību saņemt neizdevās.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns norādīja, ka šobrīd liegumi sankciju dēļ uzlikti nekustamajiem īpašumiem aptuveni 160 miljonu eiro vērtībā un, visticamāk, šis skaitlis turpinās augt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti