Policija brīdina: viltotos eiro cenšas izplatīt mazajos lauku veikaliņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

Pagājis jau gandrīz gads kopš Latvijā kā oficiālais maksāšanas līdzeklis lietojams eiro. Lai gan šobrīd viltojumu apmēri ir tik mazi, ka tie nekādā veidā nevar negatīvi ietekmēt Latvijas un Eiropas Savienības (ES) ekonomisko stabilitāti, policija ir novērojusi jaunu tendenci – viltotās naudas izplatītāji arvien biežāk cenšas realizēt viltojumus lauku reģionu mazajos veikaliņos, pavēstīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Kā jau iepriekš tas tika paredzēts, Latvijā viltoto eiro apmēri šogad ir pieauguši, bet tas ir tikai likumsakarīgi, jo iepriekš Latvijā nebija iespējams norēķināties ar eiro. Šā gada pirmajos desmit mēnešos Valsts policija ir konstatējusi 747 viltas eiro banknotes un 273 monētas ar kopējo nominālvērtību 41 824 eiro.

Visizplatītākās ir 50 eiro banknotes – policija desmit mēnešos konstatējusi 399 viltojumus ar šādu nominālvērtību, tāpat salīdzinoši plaši izplatītas ir 20 eiro banknotes(200 gabalas), taču 100 eiro banknotes bijušas vien 96.

Jau tagad redzams, ka, tuvojoties gada beigām, viltojumu skaits pieaug, turklāt ir parādījusies jauna tendence – blēži arvien biežāk viltoto naudu cenšas iesmērēt tirgotājiem mazajos veikaliņus, it sevišķi lauku reģionos, jo mazajos veikaliņos bieži nav iekārtas, ar ko pārbaudīt banknošu autentiskumu, tādēļ policija aicina mazos tirgotājus būt īpaši vērīgiem. Ja gada sākumā bija vairāki gadījumi, kad viltojumi bija ļoti nekvalitatīvi, tad šobrīd lielākoties tos ar neapbruņotu aci ir grūti atšķirt no īstām banknotēm.

Sagaidāms, ka nākamgad viltojumu izplatība varētu pieaugt vēl vairāk, jo eirozonai pievienosies arī Lietuva, līdz ar to Latvija robežosies ar divām valstīm, kurās oficiālā valūta būs eiro. Jāpiebilst, ka jau šā gada septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona darbinieki Jelgavā aizturēja kādu 26 gadus vecu Lietuvas iedzīvotāju, kurš veikalā mēģināja norēķināties ar viltotu 50 eiro banknoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti