Panorāma

Meklēs iespējas mazināt sociālo nevienlīdzību

Panorāma

Baltijas parlamentārieši sola vienotību pret Briseli

Sākas sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām

Pirmajā iesniegšanas dienā Latvijā reģistrēti 27 deputātu kandidātu saraksti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Piektdien sākusies deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana vasarā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Kopumā deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt 119 pašvaldībās. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kandidātu sarakstus sakārtos nevis to iesniegšanas kārtībā, bet gan pēc izlozes rezultātiem. Saraksti arī netiks numurēti. Tādēļ lielas drūzmēšanās pie vēlēšanu iecirkņiem šodien nebija.

Ir gandrīz plkst. 12:00 un Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas locekļi daudzu žurnālistu pavadībā steidz sakārtot pēdējos papīrus uz galda, lai varētu uzsākt deputātu kandidātu sarakstu pieņemšanu 1. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Pēc dažām minūtēm komisijas durvis atveras un pa tām ienāk zaļās biksēs ģērbtais Ilarions Girss no partijas „Par dzimto valodu.”

„Mēs pieļāvām, ka mūs centīsies izsvītrot, nepielaist vēlēšanām. Līdz ar to mēs vēlējāmies, lai mums būtu laiks vairākas reizes atkal iesniegt sarakstu,” saka Girss. Tomēr Girsa šaubas izrādījās nepamatotas, un jau pēc pāris stundām, kad visi dokumenti tika rūpīgi pārbaudīti, partijas „Par dzimto valodu” saraksts tika piereģistrēts.

Ņemot vērā, ka partiju saraksti šajās vēlēšanās vairs netiks sakārtoti atbilstoši sarakstu iesniegšanas kārtībai, bet gan vadoties pēc izlozes rezultātiem, lielas drūzmēšanās Rīgas vēlēšanu komisijā šodien nebija. Drīzāk esot jābaidās no tā, ka visi iesniedzēji nāks pēdējā brīdī, saka Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars:

„Un tad, protams, ir palielināta slodze cilvēkiem, kas strādā vēlēšanu komisijās. Tas jau nav viņu pamatdarbs. Viņiem tādā gadījumā ir papildus jārēķinās, ka viņi nevarēs savā pamatdarbā būt. Bet lielāks risks manās acīs ir, ja pēdējā brīdī kandidātu sarakstā, kas ir sagatavots, tiek konstatētas pārbaudē neatbilstības, ko nav iespējams novērst.”

Tomēr Cimdars cer, ka 11 dienas, kuru laikā varēs iesniegt kandidātu sarakstus, paies raiti.

Pirmais saraksts šajās vēlēšanās tika reģistrēts Balvos, jau pirms desmitiem no rīta. Savukārt līdz pusdienlaikam reģistrēti jau četri saraksti.

Vēlēšanu zīmes šajās vēlēšanās izskatīsies līdzīgi kā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, un tās būs iespējams nolasīt ar datorprogrammu.

Interesanti piebilst, ka šodien par atteikšanos no kandidēšanas pašvaldību vēlēšanās Rīgā paziņoja viens no „Vienotības” biedriem Hosans Abu Meri. Viņš sacīja, ka nevēlās būt „Vienotības” sarakstā Rīgas domes vēlēšanās, jo saraksts esot ticis sastādīts nedemokrātiski un partijā notiek iekšējas intrigas.

Pirmajā dienā reģistrēti 27 deputātu kandidātu saraksti visā Latvijā, pievakarē aģentūrai BNS pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti