AT noraida «Saskaņas» prasību pārdalīt Saeimas deputātu mandātus vēlētāju uzpirkšanas gadījumu dēļ

Augstākā tiesa (AT) noraidīja partijas “Saskaņa” pieteikumu par Saeimas deputātu mandātu pārdali pēc vēlētāju uzpirkšanas gadījumiem.

Centrālā vēlēšanu komisija, saņēmusi notiesājošus spriedumus krimināllietās par 12.Saeimas vēlēšanās notikušo balsu pirkšanu par labu partijas „Vienotība” deputātam Dzintara Zaķim, nolēma nepārdalīt mandātus starp kandidātiem Latgales vēlēšanu apgabalā. Partija „Saskaņa” Augstākajā tiesā apstrīdēja Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu, lūdzot tomēr anulēt par deputāta kandidātu Zaķi nodotās balsis un pārdalīt mandātus.

Augstākā tiesa pirmdien, 22.maijā, pieņēma galīgo lēmumu šajā lietā, „Saskaņas” lūgumu noraidot. Tiesa piekrīt, ka vēlētāju uzpirkšana ir rupjš vēlēšanu tiesību pārkāpums, taču tas ir jāvērtē uzreiz pēc vēlēšanām.

Tiesa uzskata, ka iespēja atkārtoti un vairākkārt izvērtēt vienu konkrētu vēlēšanu norises tiesiskumu varētu novest pie tā, ka faktiski nepārtraukti pastāvētu šaubas par vēlēšanu iznākumu. Tas veicinātu politisko nestabilitāti un apdraudētu normālu valsts funkcionēšanu.

Tiesa arī uzsver – ja deputātu notiesātu par vēlētāju uzpirkšanu, tad viņš tiktu izslēgts no Saeimas sastāva. Spriedumā tiesa pauž, ka deputātam, kura ievēlēšanu ir sekmējušas uzpirktas balsis, pašam būtu jālemj par mandāta nolikšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti