Pie Aiviekstes sāk applūst palienes

Sestdien sākušas applūst Aiviekstes palienes pie Lubānas, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteorloģijas centrs.

Lielus plūdu draudzus gan tas nerada. Arī citās upēs turpinās straujš ūdens līmeņa kāpums

Aizvadītajā diennaktī Latvijas upēs turpinājās ūdens līmeņa paaugstināšanās, tā kļuva straujāka. Daugavas augštecē Krievijas teritorijā ūdens līmeņi paaugstinās pakāpeniski 2 – 30 centimetriem (cm) aizvadītajā diennaktī. Straujāka ūdens līmeņu paaugstināšanās ir Daugavā Baltkrievijas teritorijā, posmā no Suražas līdz Polockai ūdens līmeņi aizvadītajā diennaktī paaugstinājušies par 56 – 77 cm. Daugavā no Verhņedvinskas līdz Jēkabpilij ūdens līmeņi paaugstinās 14 – 39 cm diennaktī. Daugavas pietekās Laucesā, Dubnas augštecē, Aiviekstē, Pededzē, Rēzeknē, Ogrē un Lielajā Juglā ūdens līmeņi paaugstinājās 10 – 31 cm diennaktī, bet Dubnas lejtecē un Ošā ūdens līmeņi paaugstinājās straujāk 44 – 62 cm diennaktī. Zilupē pie Pasienes ūdens līmenis paaugstinājies 18 cm diennaktī. Vidzemes upēs Gaujā, Amatā, Vaidavā, Sedā un Salacā ūdens līmenis paaugstinājies tikai par 3 – 12 cm.

Mēmelē ūdens līmenis paaugstinājies par 18 cm, bet Mūsā par 97 cm. Lielupē posmā Mežotne – Staļģene bijis straujš ūdens līmeņa kāpums par 70 – 76 cm, bet upes posmā Jelgava – Kalnciems tikai par 16 – 17 cm diennaktī. Lielupes pietekās Misā un Tērvetē ūdens līmeņi paaugstinājās par 35 – 45 cm diennaktī, bet Svētē un Bērzē straujāk, tur ūdens līmeņi paaugstinājušies par 90 – 135 cm diennaktī. Ventas posmā no Leckavas līdz Vārdavai ūdens līmeņi kāpuši par 103 – 127 cm diennaktī, bet Kuldīgas – Vendzavas posmā 26 – 45 cm diennaktī. Bārtā, Rīvā, Užavā, Durbē un Abavā ūdens līmeņi paaugstinājušies par 14 – 51 cm, bet Imulā un Ciecerē par 82 – 170 cm diennaktī.

Upes pārsvarā klāj ledus sega, ledus sega ar lāsmeņiem vai torosiem, atsevišķās vietās zem ledus vižņi. Paaugstinoties gaisa temperatūrai virs nulles, upēs virs ledus segas novērotas sniegūdens lāmas, ūdens uz ledus vai tekošs ūdens virs ledus, kā arī parādās piekrasta vaļumjoslas. Daugavā pie Suražas ledus ir pacelts, pie Vitebskas palikušas palieku piesalas, bet pie Ullas ledus ir sakustējies, citos upes posmos pārsvarā izveidojušās piekrastes vaļumjoslas, ūdens uz ledus vai sniegūdens lāmas, atsevišķos upes posmos ledus kļuvis tumšs. Dubnā pie Sīļiem iet rets ledus, gar krastiem ledus krautņi, tie ir arī Aiviekstes krastos pie Lubānas. Lielupē pie Mežotnes ledus ir pacelts, pie Jelgavas izveidojusies piekrasta vaļumjosla, daudzviet uz ledus ir ūdens. Augšpus Kalnciema novērojumu stacijas ir izskalojumi. Ventā pie Kuldīgas reta ledus iešana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti