Dienas ziņas

Norit pirmā Eiropas Medijpratības nedēļa

Dienas ziņas

Policija meklē gāzes nopludinātāju

Ap 2000 pedagogu piketā pieprasa celt algasi

Pedagogu piketā pie Saeimas piedalījās aptuveni 2000 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Pedagogu piketā pie Saeimas trešdienas, 20. marta, rītā piedalījās aptuveni 2000 cilvēki, liecina Valsts polcijas aplēses.

Ap plkst.09.00 piketā bija ieradušies 1000 cilvēki, vēstīja Latvijas Televīzija. Taču ap plkst.10 to skaits bija jau dubultojies, sasniedzot 2000 cilvēku, ziņoja Latvijas Radio.

Sanākušie tur rokās plakātus, kuros pausts aicinājums nodrošināt izglītības darbiniekiem cilvēka cienīgus dzīves apstākļus un celt algas.

Piketā piedalījās pedagogi no visas Latvijas. No Liepājas, Ventspils, Jūrmalas un pat Viļakas. Daudzi no viņiem ir cēlušies trijos naktī, lai pusčetros varētu doties ceļā un būt pie Saeimas, lai paustu savu viedokli.

Viņu saucieni pēc cienīgas samaksas un solidaritātes lasāmi plakātos. Kopumā pikets aizvadīts pavisam klusi. Tāds arī mērķis. Parādīt, ka skolotāji šeit ir un gaida solīto, un vienlaikus ir gatavi arī tālākai rīcībai. Šis esot vien klusums pirms vētras.

"Šo plakātu es nerakstīju, bet man privāti jāsaka, ka es gaidu visu brīvās Latvijas laiku algu lielāku, jo es cerēju uz lielāku pensiju. Nu es sagaidīju mazu pensiju un mazu algu. Un šodien es šeit esmu par jaunajiem kolēģiem," stāstīja Rīgas 64. vidusskolas skolotāja Inese.

"Protams, ka mēs lūdzam valdībai, lai būtu atbildīga rīcība un beidzot mūsu iesaldētā alga, kas gadiem netiek pacelta. Valstī aug cenas, mēs zinām, pārtikas produktiem, degvielai un tā tālāk, tikai nemainīga paliek pedagoga alga," norādīja Elejas vidusskolas skolotāja Marianna.

Otrdien, 19. martā, notika pedagogu un valdības tikšanās. Valdība piedāvā arodbiedrībai sākumā veikt reformas izglītības jomā un tad, ja arī valsts budžets nepiedzīvos kādu pēkšņu satricinājumu, runāt par algu celšanu jau no šī gada 1. septembra. Izglītības darbinieku arodbiedrība šādu piedāvājumu neuzskata par drošu.

Diskusijas starp valdību un arodbiedrību turpināsies arī trešdien.

KONTEKSTS:

Iepriekšējā valdība pērn vasarā apstiprināja grafiku pakāpeniskai pedagogu algu celšanai. Vienlaikus noteikts, ka algu pieauguma grafiks ir indikatīvs. Proti, par reālu algu palielināšanu katru gadu valdība lemtu atsevišķi, jo plānā iestrādāts, ka tas notiks, tikai izpildoties konkrētiem faktoriem – jābūt valsts ekonomikas izaugsmei, skolu tīkla sakārtošanai, izglītības procesa uzlabošanai. 

Saskaņā ar grafiku zemākajai mēneša darba algas likmei pedagogiem jāpalielinās no pašreizējiem 710 līdz 750 eiro no šā gada  1. septembra, taču jaunā valdība secināja, ka 2019. gadā pedagogu algu palielinājums nenotiks. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") teica, ka valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie ir jārod izglītības sistēmā.

Tā kā valdība 5. martā, izskatot šā gada valsts budžetu, neatrada finansējumu minimālās pedagogu darba samaksas likmes celšanai, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība lēma šā gada 20. martā rīkot piketu pie Saeimas nama, kur pulcēšotes vismaz 2500 arodbiedrības biedru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti