Pāvilostā piejūras īpašumiem mērīšanā konstatē robežu neatbilstības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 3 mēnešiem.

"Latvijas mērnieks” trešdien, 14.martā, Pāvilostā kopā ar pašvaldību un zemes īpašniekiem veica zemes jūras krastā uzmērīšanu, tai skaitā teritorijā, kur atrodas bēdīgu slavu iemantojusī "māja-kuģis". Ja būve atrodas uz pašvaldības valdījumā esošas valsts zemes, tad to drīkst aizvākt piespiedu kārtā.

Pašvaldības Teritorijas plānotāja Dace Baumane
00:00 / 00:44
Lejuplādēt
Pašvaldības teritorijas plānotāja Dace Baumane apliecināja, ka mērniekiem pievienojies bija arī "mājas-kuģa" īpašnieks Argods Lūsiņš. Viņa īpašums gan nav vienīgais, kuram trešdien pievērsa uzmanību.

 

Esot konstatētas vairākas robežu neatbilstības, un pašlaik noritot saskaņošanas process arī ar kaimiņiem un pašvaldību par kopīgu, jaunu robežu noteikšanu.

"Tikšanās mērķis bija tāds, ka notiek šī te zemes gabala, Baltijas jūras piekrastes, kadastrālā uzmērīšana. Vajadzīgs ir tāpēc, lai zemes gabalu uzmērītu un iereģistrētu zemes grāmatā. Visi pierobežnieki tiek uzaicināti mērniecības pierobežā procedūrā. To nosaka Ministru kabineta noteikumi „Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi”, kārtība, kādā ir jārīkojas mērniekam, veicot zemes gabala uzmērīšanu.

No mērnieku teiktā es sapratu, ka ir ar vairākiem pierobežniekiem šī robežas neatbilstība sakarā ar Baltijas jūras krasta noskalošanu.

Notiek skaņošana ar īpašniekiem, lai varētu vienoties par kopīgo robežu. Un tad par kaut kādiem rezultātiem šobrīd mēs vēl nevaram runāt," skaidroja Baumane.

KONTEKSTS: 

Janvāra vidū plašu rezonansi guva reģionālā laikraksta “Kursas Laiks” atklātais, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nebija nodots. Nupat būvniecības uzraugi māju-kuģi atzinuši par būvi. Valdība neredz vajadzību grozīt likumu «mājas-kuģa» situācijas risināšanai. Ēkas īpašnieks esot apņēmies uzbūvēto objektu aizvest līdz šā gada jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti