Partiju vizītkartes: «Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Radio veido ierakstu sēriju pirms Saeimas vēlēšanām – partiju vizītkartes, īsi iepazīstinot ar būtiskiem faktiem par partiju. Tāpat visu Saeimas vēlēšanās startējošo partiju līderiem vaicāti trīs vienādi jautājumi – par Valsts prezidenta kandidātu, nodokļu iekasēšanu un aizbraukušo tautiešu atgriešanu dzimtenē.

Trešais saraksts Saeimas vēlēšanās ir partijai „Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”.

Dibināšana

Partija “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām” ir dibināta vasarā pirms trim gadiem - starp eksprezidenta Valda Zatlera rīkojumu nr. 2 un Saeimas ārkārtas vēlēšanām. Partijas dibināšanas sapulce notika Ventspilī, par Virsmāti dēvētās dziednieces Anitas Pukaļevas dārzā. Vieta nebija izvēlēta nejauši, jo tieši Virsmāte esot bijusi partijas ieceres autore - viņa uzskatīja, ka valsts esot slima, tāpēc tā jādziedē. Pati Pukaļeva gan partijā neiestājās un vēlēšanās nekandidēja, taču joprojām ir partijas atbalstītāja.

Deputātu kandidāti

Saeimas ārkārtas vēlēšanās “Brīvība” ieguva visai pieticīgu vēlētāju atbalstu - tikai 0,22%. Partija piedalījās arī pagājušā gada pašvaldību vēlēšanās Ventspils novadā, bet nepārvarēja piecu procentu barjeru arī tur. 12.Saeimas vēlēšanām “Brīvība” ir iesniegusi īsāko sarakstu - tajā ir vien 18 kandidāti, no kuriem tikai trīs ir vīrieši. Visiem kandidātiem ir augstākā izglītība, vairāki ir saistīti ar Valsts ieņēmumu dienestu - arī partijas līdzpriekšsēdētāja Dace Brimerberga, kas ir vecākā muitas eksperte. Kandidē arī otrs līdzpriekšsēdētājs Anrijs Aumalis, kurš ir Igaunijas gaļas pārstrādes uzņēmuma “Atria Eesti” finanšu direktors, bet agrāk tādu pašu amatu ieņēmis akciju sabiedrībā “Cēsu alus”.

Programma

“Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām” priekšvēlēšanu programmā tiek piedāvāta ideja, ka valsts amatpersonu var ievēlēt tikai uz diviem termiņiem, bez iespējas ieņemt divus algotus amatus vienlaicīgi. Tāpat partija uzskata, ka Latvijai jākļūt enerģētiski un lauksaimnieciski pašpietiekamai. Savukārt brīvības atņemšanas vietā biežāk būtu jāpiemēro piespiedu darbs, jo sodam jābūt pamācošam. Partija arī iesaka: jādzīvo pēc iespējas laukos.

Uz Latvijas Radio jautājumiem atbild partijas “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām” līdzpriekšsēdētājs Anrijs Aumalis:

1. Kas ir jūsu kandidāts Valsts prezidenta amatam?

„Kandidāta Valsts prezidenta amatam mūsu sarakstā nav, jo tur jābūt noteiktam kvalitāšu cilvēkam, bet mēs starp sevi tādu neredzam. Nav mums arī mērķis uz prezidentu.”

2. Kā jūs uzlabosiet nodokļu iekasēšanu?

„Ja runā par iekasēšanas procesu, varētu mēģināt uzlabot, modernizējot un stiprinot to vidi. Lai atietu no papīru kontrolēm, bet pēc būtības vairāk skatītos. Ja pamainītu nodokļu struktūru, tad arī būtu citādāk. Ja samazinātu darbaspēka nodokļus, bet to aizstātu ar palielinājumu nekustamā īpašuma nodoklī.”

3. Kā panāksiet, lai četru gadu laikā Latvijā atgrieztos vismaz 50 tūkstoši aizbraukušo?

„Ar aizbraucējiem ir sarežģīta situācija. Visvairāk ir par darba iespējām. Esam runājuši, ka vai caur internetu vai citos veidos savienotu informācijas lauku – cilvēkiem stāstīt, ka viņiem ir kur paskatīties vakances. Otrs, ja cilvēks atbrauc ne uzreiz strādāt, bet meklēt darbu, tad uz to periodu, pāris mēnešiem, atvieglot šeit uzturēšanos. Protams, algu jautājums ir mūžīgs – tas ir tirgus jautājums.”

Kopš 1.jūnija ziedojumos “Brīvība” ir saņēmusi pusotru tūkstoti eiro, kas gandrīz pilnībā nākuši no partijas līdzpriekšsēdētāja Aumaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti