Partiju priekšvēlēšanu deklarētie tēriņi līdz šim – 1,45 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Partijas un to apvienības no 4. jūnija, kad Latvijā sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods, līdz 8. augustam kopumā noslēgušas līgumus par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms 14. Saeimas vēlēšanām kopsummā par 1,45 miljoniem eiro, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kurš apkopojis datus par politisko spēku deklarētajiem izdevumiem.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā katram politiskajam spēkam noteikts finanšu līdzekļu limits, cik tas drīkst izlietot politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem un dāvinājumiem. Izdevumu limiti neattiecas uz izdevumiem par reklāmas izgatavošanu vai kampaņas plānošanu. Priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputātu kandidātu individuālie izdevumi. 

Katrs no 19 vēlēšanās pieteiktajiem deputātu kandidātu sarakstiem limitētajiem aģitācijas izdevumiem drīkst izlietot ne vairāk par 708 000 eiro.

Saskaņā ar KNAB datiem visvairāk – vairāk nekā trešdaļu no limita – līdz šim izlietoja “Apvienotais saraksts”, “Attīstībai/Par!” un “Saskaņa”. Tām seko Nacionālā apvienība, Zaļo un Zemnieku savienība, “Katram un katrai”, no kurām katra tērējusi vairāk nekā 100 000 eiro.

Savukārt tēriņus līdz šim nav uzrādījušās piecas partijas: “Apvienība Latvijai”, Kristīgi progresīvā partija, “Tautas kalpi Latvijai”, “Vienoti Latvijai” un “Tautas varas spēks”.

 

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā reklāmas pakalpojumu sniedzējiem un aģitācijas veicējiem ir obligāts pienākums par visiem noslēgtajiem reklāmas līgumiem informēt KNAB. Informācija par katrām noslēgtajām līgumsaistībām jāiesniedz KNAB triju dienu laikā pēc to noslēgšanas.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē.

Otrdien, 2. augustā, noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām, un kopumā reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Taču 12 no esošajiem parlamentāriešiem vēlēšanās nestartēs.

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti