Dienas ziņas

Austrumu slimnīcā gads aizvadīts ar peļņu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sākas sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām

Partijas «Stabilitātei!» Rīgas saraksta līderis – Rosļikovs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Partija "Stabilitātei!" Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu 14. Saeimas vēlēšanām. Saraksta līderis Rīgā ir partijas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

Latgalē sarakstā pirmā ir Viktorija Pleškāne, kura ir vecākā darba aizsardzības speciāliste uzņēmumā "Energy Resources CHP". Kurzemē saraksta līdere ir Sanita Petere, kura ir projektu vadītāja uzņēmumā "Sofija-S", Zemgalē – Naomi Farbere, kura ir klientu apkalpošanas vadītāja uzņēmumā "Projection", bet Vidzemē sarakstā pirmais ir Amils Saļimovs, kurš ir valdes loceklis uzņēmumā "Euro Trade".

Kandidātu sarakstos ir Latvijas Universitātes vecākā eksperte Ina Svilāne, mācītājs Jānis Gaisiņš, advokāts Vilis Sruoģis, vairāki uzņēmēji, izglītības darbinieki un citu jomu pārstāvji. Kopumā sarakstos ir 65 kandidāti.

Sākas sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām
00:00 / 03:42
Lejuplādēt

Partijas 4000 zīmju programmā Saeimas vēlēšanām teikts, ka "Stabilitātei!" ir "pret tautas iznīcību un par spēju būt vienotiem". Programmā uzsvērts, ka Latvijā vēlētāji ir ieciklējušies uz etnisko balsošanu, kura šķeļ un sanaido iedzīvotājus.

Partija aicina apvienoties un atgriezt Latvijai "neatkarību, taisnīgumu un vīziju, kur bērni ir nākotne, bet sirmgalvjiem ir goda vecumdienas". 

To politiskais spēks plāno panākt ar dažādām izmaiņām. Partija vēlas Latvijas izstāšanos no "žņaudzošās Eiropas Savienības". Tādējādi tā uzskata, ka sasniegsim ekonomisko suverenitāti un enerģētisko neatkarību.

"Stabilitātei!" sola pārskatīt nodokļu politiku, samazinot PVN likmi pārtikas produktiem līdz 5% un atceļot PVN medikamentiem, atceļot nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam īpašumam, kā arī krīzes laikā samazinot degvielas akcīzes nodokli par 50%. Plānoti dažādi pabalsti dzimstības stimulēšanai, kā arī atbalsts pensionāriem.

Partija iestājas arī par iespēju bērniem iegūt izglītību dzimtajā, arī krievu valodā. Tādējādi tā vēlas atcelt notiekošo reformu par pāreju uz mācībām latviešu valodā visiem.

Politiskais spēks ir arī par tautas vēlētu prezidentu, kā arī bezpartejiskām vēlēšanām vai mažoritāro sistēmu, kas dos iespēju Latvijas politikā "individuāliem un profesionāliem politiskiem startiem". Partijai padomā ir arī vairāku ministriju apvienošana, deputātu skaita Saeimā samazināšana uz pusi, kā arī citas izmaiņas.

SKDS reitingos partija gan ir zem 5% barjeras, bet partijas līderis pārliecināts, ka tai izdosies iekļūt gan Saeimā, gan valdībā. 

"Mēs obligāti pārsniegsim 5% barjeru. Politiskā partija "Stabilitātei!" ir centristi. Mēs uzskatām, ka pilnīgi visiem politiskiem spēkiem, kas būs pārvarējuši 5% barjeru, jābūt tā saucamajā koalīcijā un jāveido Ministru kabinets," izteicās Rosļikovs.

Politologs Juris Rozenvalds komentēja: "Ja mēs runājam par "Stabilitātei!", tad vienīgais, ko mēs vairāk vai mazāk varam atpazīt, ir Rosļikovs." Rosļikovs ir bijušais Rīgas domnieks, kurš iepriekš tika izslēgts no "Saskaņas".

Politologs norādīja, ka lieli pārsteigumi vēlēšanās nav gaidāmi:

"Tās būs diezgan parastas vēlēšanas, kas aizritēs visdrīzāk tajā pašā gultnē kā iepriekšējās. Tādā nozīmē, ka būs sarkanās līnijas, kas ar ko nesadarbosies. Tas rezultātā novedīs pie diezgan prognozējama rezultāta, proti, pie diezgan ierobežota skaita sarakstu iespējas veidot valdību."

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanām drīkst drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem, 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti. Šogad kandidātu aktivitāte varētu būt līdzīga. CVK informēja, ka interesi iesniegt sarakstus izrādījuši 14 politisko spēku pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti