Par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem KNAB varētu lemt par 11 administratīvajām lietām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

14. Saeimas vēlēšanu dienā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopumā saņēma gandrīz 80 iedzīvotāju signālus par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem. Izvērtējot saņemtās informācijas saturu, KNAB lems par 11 administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.

14. Saeimas vēlēšanu dienā KNAB saņēma informāciju par iespējamiem aģitācijas aizlieguma pārkāpumiem no gandrīz 80 iedzīvotājiem. Visbiežāk iedzīvotāji ziņoja par deputātu kandidātu bezmaksas komunikāciju sociālajos tīklos, kā arī reklāmām pilsētvidē.

KNAB vērsa uzmanību uz to, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums vēlēšanu dienā aizliedz par maksu popularizēt ierakstus, taču neierobežo iespējas partijām, deputātu kandidātiem un ar partijām nesaistītām personām sociālajos tīklos un citviet internetā publicēt bezmaksas saturu.

Pēc sākotnējās iepazīšanās ar informāciju, kas vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, saņemta iestādei adresētajos ziņojumos, KNAB 11 gadījumos pirmšķietami saskata administratīvo pārkāpumu pazīmes un lems par administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.

Iespējamie pārkāpumi saistīti ar apmaksātu aģitāciju sociālajos tīklos un aģitāciju pilsētvidē, kā arī apmaksātu, īsziņas formātā izplatītu aicinājumu vēlēt par konkrētu sarakstu.

Savukārt pārējos gadījumos KNAB nav guvis apstiprinājumu prettiesiskām darbībām.

"KNAB, kas ir viens no priekšvēlēšanu aģitācijas uzraugiem, šodien aizvadītās 14. Saeimas vēlēšanas vērtē kā mierīgas.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām Saeimas vēlēšanām ievērojami palielinājusies iedzīvotāju ziņošanas aktivitāte sociālajos tīklos, vēršot iestādes uzmanību uz iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem," paziņojumā medijiem informēja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Tikmēr Valsts drošības dienests (VDD) priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā līdz plkst.19 ieguvis vairāk nekā 60 tā sauktos signālus par iespējamiem pārkāpumiem, tajā skaitā par vēlētāju brīvas izvēles prettiesisku ietekmēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti