VDD saņēmis vairāk nekā 60 signālu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanās (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts drošības dienests (VDD) priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā līdz plkst.19 ieguvis vairāk nekā 60 tā sauktos signālus par iespējamiem pārkāpumiem, tajā skaitā par vēlētāju brīvas izvēles prettiesisku ietekmēšanu, aģentūru LETA informēja dienestā.

Precizēts ziņas virsraksts. Iepriekš bija norādīts, ka VDD saņēmis vairāk nekā 40 signālu par iespējamiem balsu pirkšanas mēģinājumiem, taču šī informācija nav precīza.

Vienlaikus lielākā daļa no dienesta rīcībā nonākušajiem signāliem ir par pārkāpumiem, kuru izskatīšana ir citu institūciju kompetencē. VDD veic pastāvīgu informācijas apmaiņu ar citām vēlēšanu norisi uzraugošajām institūcijām, nosūtot šādu informāciju tālākai izvērtēšanai atbilstoši piekritībai.

No VDD atbildības jomā esošajiem signāliem lielākā daļa jau ir pārbaudīti, dienestam negūstot apstiprinājumu prettiesiskām darbībām. Vienlaikus atsevišķas pārbaudes vēl turpinās.

Līdz šim VDD nav uzsācis kriminālprocesus par iespējamām prettiesiskām darbībām saistībā ar 14. Saeimas vēlēšanām.

VDD pateicas iedzīvotājiem, kuri dienestam snieguši informāciju par iespējamiem pārkāpumiem.

Informāciju par iespējamiem pārkāpumiem vai gatavošanos tiem VDD aicina sniegt, zvanot uz diennakts tālruni 67208964, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai "Twitter" kontu @Valsts_drosiba.

Kā ziņots, šodien notiek 14.Saeimas vēlēšanas. Plkst.7 Latvijā durvis vēruši 949 vēlēšanu iecirkņi, kas tiks slēgti plkst.20.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti