Panorāma

"Spēlmaņu nakts’’ mūža balvu saņems J. Dreiblats un R. Rudāks

Panorāma

Aleksandram no Kapseļu ielas bērnunama ir ģimene

"Saskaņa" gatavojas pārmaiņām

Par partijas «Saskaņa» vadītāju ievēlēts Urbanovičs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Par partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētāju sestdien, 26.oktobrī, notiekošajā "Saskaņas" kongresā ievēlēts viens no ilggadējiem "Saskaņas" līderiem, politiskā spēka Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs. Par Urbanoviču partijas valdes priekšsēdētāja amatā nobalsoja 218 kongresa delegāti.

Jau ziņots, ka uz partijas vadītāja amatu bija trīs kandidāti: Jānis Urbanovičs, Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis, kurš ''Saskaņai'' pievienojās pērn pirms 13.Saeimas vēlēšanām, kā arī kādreizējais Saeimas deputāts Andris Morozovs.

Dombrovskis balsojumā ieguva 49 balsis, bet par Morozovu balsoja 18 kongresa delegāti.

“Saskaņā” ir aptuveni 3 500 biedru, tai ir lielākā Saeimas frakcija, un partijas biedri vairāku pilsētu mēri. Pēc socioloģisko aptauju datiem “Saskaņa” vēl joprojām ir populārākā partija, tiesa – pēdējos mēnešos ar izteiktu tendenci partijas reitingam krist lejup. Partijas zināmākais biedrs Nils Ušakovs šogad tika atstādināts no Rīgas mēra amata, bet vēlāk ievēlēts Eiropas parlamentā. No tribīnes viņš atzina, ka šogad piedzīvotā krīze Rīgas domē skārusi visu partiju, bet viņš netaisoties padoties.

“Es esmu formā es visus savus spēkus veltīšu “Saskaņai”. Es esmu atbildīgs gan par panākumiem, gan zaudējumiem,” norādīja “Saskaņas” domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Daudzi no "Saskaņa" deputātiem mandātus esot ieguvuši tikai tāpēc, ka sociālajos medijos ievietojuši fotogrāfijas ar Ušakovu, uzsvēra Vladova. Viņa netaupīja kritiku kolēģiem partijā, vienlaikus uzsverot Ušakova panākumus partijas un galvaspilsētas labā. Neierasti bieži kā jebkad kongresā no tribīnes skanēja krievu valoda. Runātāji vai nu pilnībā vai daļu uzrunas teica krieviski.

“Nils, deržis, i viss būs labi,” tā Rīgas domes partijas “Saskaņa” frakcijas vadītāja Anna Vladova.

Pēc Vladovas cildinājuma Ušakovam, daļa kongresa delegātu piecēlās kājās, lai viņu sveiktu, daļa palika sēžam. Šādu reakcija, pēc partijas biedru skaidrotā, gan esot jāuztver nevis kā kritika Ušakovam, bet gan Vladovai, kura savā darbā kļūdas nesaskatīja.

“Tas, kas noticis ar Rīgas pašvaldības sabiedrībām ir traģēdija, vai notiek karš pret saskaņu, vai politisks pasūtījums? Jā. Bet es zinu, ka daudziem klātesošajiem ir kārdinājums norakstīt visu uz karu pret “Saskaņu”, bet tas būtu tuvredzīgi,” uzsvēra “Saskaņas” Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

Partijas priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti trīs kandidāti – Jānis Urbanovičs, Vjačeslavs Dombrovskis un Andris Morozovs. Par "Saskaņas" priekšsēdētāju atklāti balsojot, tika ievēlēts Urbanovičs.

“Ļoti ceru, ka mēs neviens to nenožēlosim. Man vecuma dēļ nav redze tāda, lai redzētu, kā kurš balso. Es redzēju tik, kā balso pirmā rinda un kļūdās,” jokoja Urbanovičs.

Jaunievēlētajam "Saskaņas" valdes priekšsēdētājam Jānim Urbanovičam būs pieci vietnieki, nolemts "Saskaņas" kongresā.

Urbanovičs par saviem vietniekiem izvēlējās Rēzeknes mēru Aleksandru Bartaševiču, Saeimas deputātu Vjačeslavu Dombrovski, Daugavpils domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu, bijušo Saeimas deputātu Andri Morozovu un Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas vadītāju Annu Vladovu. 

Šāds solis tiek skaidrots ar nepieciešamību novērst iespējamās šķelšanās partijā, amatus piedāvāt gan lielo domju priekšsēdētājiem, gan arī partijas liberālajam spārnam. Elksniņš neslēpa, ka dibinās savu biedrību, lai pašvaldība vieglāk spētu uzklausīt iedzīvotāju vēlmes.

“Es aicinātu Saeimas deputātus, īpaši no Latgales, atceraties, no kuries jūs atnācāt. Otrreiz tādas izdevības var nebūt. Un to es atklāti jums pasaku šodien,” - tā Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Tāpat kongresā apstiprināti jaunveidojamas institūcijas – partijas domes – statūti un ievēlēts tās sastāvs. Par partijas "Saskaņa" domes priekšsēdētāju tika ievēlēts līdzšinējais partijas vadītājs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, bet domē darbosies ''Saskaņas'' deputāti no pašvaldībām un Saeimas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti