Ziņu speciālizlaidums

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Konservatīvie

Ziņu speciālizlaidums

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Nacionālā apvienība

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Attīstībai/Par!

Pabriks par vēlētāju aptauju: Mūsu ministri visdārgāk samaksājuši par reformām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saskaņā ar vēlētāju aptauju apvienība "Attīstībai/Par!" 14. Saeimas vēlēšanās ieguvusi vien 5,2% atbalstu, un apvienības premjera amata kandidāts Artis Pabriks LTV "Panorāmai" atzina, ka nav priecīgs par šiem rezultātiem, taču norādīja, ka tieši "Attīstībai/Par!" ministri bija tie, kas iznesuši visu reformu smagumu un par to visdārgāk samaksājuši.

Pabriks gan aicināja sagaidīt reālos rezultātus, bet atzina, ka nav "ne priecīgs, ne apmierināts". Viņš gan piebilda, ka darbā savā nozarē vienmēr rēķinājis ar sliktāko versiju, un šoreiz tā bija, ka "esam tuvu 5%".

Viņš šādus aptaujas rezultātus un ciparu, kurš "nav tāds, kādu es vēlētos redzēt", skaidroja ar to, ka "Attīstībai/Par!" bija tie, kas iznesa visu reformu smagumu šajos četros gados.

Parasti, kad valdība kaut ko dara un kļūdās, par to arī maksā, tas nāk par labu opozīcijai, "mēs esam maksājuši visdārgāk par reformām, un "Jaunā Vienotība" visvairāk no tā ieguva, sprieda Pabriks.

Viņš pieļāva, ka apvienība varētu darīt vairākas lietas labāk, jo šajos gados nebija pareiza komunikācija vai bija novēlota komunikācija par lēmumiem, "mēs ļāvām mūsu oponentiem staigāt pa mums un neatbildējām uz kritiku, bieži vien nepamatotu kritiku, un tā bija mūsu kļūda".

Tikmēr "Attīstībai/Par!" 13. Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce Latvijas Radio norādīja – partija atdūrās pret nopietnu atbildību sabiedrībā neviennozīmīgi vērtētu jautājumu izlemšanā, piemēram, saistībā ar Covid-19 pandēmiju un ierobežojumiem.

"Atbildība bija jāuzņemas ministram, kopatbildība [valdībā] netika praktizēta. Nepieciešamība ātri pieņemt lēmumus – tā bija mūsu atbildība, kas mums sita pa reitingiem," teica Pūce.

Viņš norādīja, ka pēdējos trīs mēnešus pavadījis, tiekoties ar vēlētājiem Latgalē, un kovida lēmumi bijis vienīgais jautājums, par ko cilvēki tur partijai pārmetuši.

Vienlaikus, viņa vērtējumā, ir pietiekams skaits vēlētāju, kas turpina partijai uzticēties un uzskata, ka "Attīstībai/Par!" ir labākie viņu pārstāvji Saeimā.

Tikmēr Daniels Pavļuts pauda gandarījumu par vēlētāju aktivitāti, sakot, ka aktivitātes lejupslīde ir apstājusies un šie ir demokrātijas svētki.

Vērtējot vēlētāju aptauju rezultātus, Pavļuts norādīja uz labiem rezultātiem “Attīstībai/Par!” ideoloģiski tuvām parijām. Kopumā balsu kopskaits tām esot lielāks nekā pagājušajās Saeimas vēlēšanās. Tāpat neesot vairs tik liels atbalsts jaunām partijām, kā tas bija iepriekšējās parlamenta vēlēšanās.

Vienlaikus politiķis atzina, ka partiju apvienībai nāksies vērtēt savas priekšvēlēšanu kampaņas gaitu.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar vēlētāju aptauju 14. Saeimas vēlēšanās 5% barjeru iekļūšanai parlamentā varētu būt pārvarējuši astoņi politiskie spēki.

Aģentūras LETA, sabiedrisko mediju, Rīgas Stradiņa universitātes ar pētījumu centra SKDS atbalstu veiktā vēlētāju aptauja pie 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti