Panorāma

Valsts plāno pārņemt bāriņtiesu funkcijas

Panorāma

Valsts varētu lauzt līgumu ar bērnunamu "Līkumi"

Opozīcija rosina izteikt neuzticību Rīgas mēram D. Turlajam

Opozīcija prasīs neuzticības balsojumu Rīgas mēram Turlajam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas domes opozīcijas partijas rosinās sasaukt domes ārkārtas sēdi neuzticības izteikšanai mēram Dainim Turlajam ("Gods kalpot Rīgai" (GKR)). Tādējādi opozīcija vēlas pārliecināties, vai Turlo atbalsta četri no "Saskaņas" izslēgtie deputāti.

Kamēr Rīgas domē virmo idejas par ārkārtas vēlēšanām, jaunievēlētais mērs Turlais vēl cer atjaunot domes darbu. Tikmēr opozīcijas partijas nolēmušas rosināt neuzticības balsojumu Turlajam. Partijas to pamato ar vēlmi pārliecināties, vai pēc četru deputātu izslēgšanas no "Saskaņas" Turlajam joprojām ir vairākuma atbalsts domē.

"Ja nevar savākt, tad lai krīt, un tad ir, visdrīzāk, ārkārtas vēlēšanas nākamais scenārijs. Lai ir skaidrība," sacīja Rīgas domes opozīcijā esošās "Vienotības" Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis.

"Es pieņemu, ka šis mūsu ierosinājums būs patiesības mirklis par to, kas tālāk norisināsies.

Vai nu mēs aiziesim uz ārkārtas vēlēšanām, vai arī esošā pozīcija spēs sevi savākt," teica Rīgas domes opozīcijā esošās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols.

Mērs Turlais opozīcijas lēmumu pieņēmis kā faktu, taču to, cik pārliecināts ir par palikšanu amatā, komentēt nevēlējās. "Es pat nezinu, kā lai to pasaka. Cik loģisks ir šis jautājums man? Ko man tagad darīt?" 

Sākumā Turlais norādīja, ka tā dēvētais četrinieks viņu atbalsta. "Tā ir, bet es nevaru uz to paļauties," vēlāk noteica Rīgas mērs.

No "Saskaņas" izslēgto četru deputātu izveidotās "Neatkarīgo deputātu frakcijas" vadītājs Valērijs Petrovs tā dēvētā četrinieka rīcību balsojumā par neuzticības izteikšanu Turlajam atteicās atklāt.

"Mums ir sava pozīcija, kuru mēs pašlaik neatklājam. Tā, protams, var mainīties tāpēc, ka šeit mainās viss katru dienu, katru stundu. [..] Lai paliek intriga, kā notiks.

Bet šodien mēs bijām pārrunās ar Turlā kungu, un pēc šīs tikšanās mums ir vairāk jautājumu nekā atbilžu," teica Petrovs.

Turlais tikmēr visām frakcijām izteicis piedāvājumu – domes lēmumus turpmāk pieņemt jaunā Frakciju padomē, kurā teikšana būšot visiem politiskajiem spēkiem domē. Deputāti gan pārsvarā ir skeptiski, un vairums kā risinājumu redz ārkārtas vēlēšanas. Opozīcijas rindās jaunus sadarbības modeļus ar apsver vienīgi "Latvijas attīstībai" frakcija.

"Opozīcijas darbs ir nepārtraukti konfrontēt esošo iekārtu. Viens veids, kā konfrontēt, ir skaļi bļaut, otrs veids ir priekšlikumi, provokācijas, kaut kādi alternatīvi piedāvājumi. Es gribu demonstrēt, ka mums ir alternatīvi piedāvājumi," sacīja "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Balsojums par neuzticības izteikšanu Turlajam varētu notikt tuvāko divu nedēļu laikā. 

Ja Turlais amatu zaudēs un dome nespēs vienoties par jaunu mēru divus mēnešus, Saeima Rīgas domi varēs atlaist. Tāpat dome ir atlaižama, ja trīs sēdes pēc kārtas neizdodas savākt kvorumu.

KONTEKSTS:

Turlais Rīgas mēra amatā ievēlēts pagājušajā ceturtdienā, 30. maijā. Neilgi pēc tam bija paredzētas Rīgas vicemēra vēlēšanas - šajā amatā virzīts "saskaņietis" Sandris Bergmanis, taču viņa kandidatūru neatbalstīja četri "Saskaņas" frakcijas deputāti. Par to viņi izslēgti no "Saskaņas" frakcijas.  Rīgas domē izveidojusies politiskā krīze, jo ne koalīcijai, ne opozīcijai nav vairākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti