Obligāto suņu čipošanu atliek par pusgadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Termiņu obligātajai suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu jeb čipošanai un reģistrācijai Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē valdība nolēma pārcelt no šī gada 1.jūlija uz 2017.gada janvārim.

Zemkopības ministrijā skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, lai atvieglotu finansiālo slogu suņu īpašniekiem, kuru finansiālās iespējas ir ierobežotas.

Tāpat plānots paplašināt to personu loku, kurām atļauta mikročipa zemādas ievadīšana un reģistrācija LDC datubāzē.

Savukārt, lai samazinātu ar suņu apzīmēšanu un reģistrāciju saistītās izmaksas, Veterinārmedicīnas likumā plānots noteikt, ka Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori vai pilnvaroti veterinārārsti, kā arī apmācītas personas, kurām ir līgums ar dzīvnieku patversmi, varēs nodarboties ar suņu apzīmēšanu un reģistrāciju datu centra datubāzē.

Iepriekš bija plānots, ka visiem suņiem no šī gada 1.jūlija ir jābūt apzīmētiem ar mikroshēmu. Taču vēlāk ministrija saņēmusi iedzīvotāju sūdzības un "pamatotus argumentus" par resursu trūkumu suņu reģistrēšanai datu bāzē. Tāpēc nolemts šo jautājumu atlikt.

Taču no dzīvnieku aizsardzības organizācijām un arī no Latvijas kinologu organizācijām ir izskanējis viedoklis, ka sniegtais pamatojums jaunās normas ieviešanai ir nepārliecinošs.

Ar mikroshēmu iezīmētiem dzīvniekiem ir vieglāk atrast saimnieku, ja suns ir noklīdis, kā arī nepieciešamības gadījumā, nolasot datus, var noteikt, vai suns ir potēts, piemēram, pret trakumsērgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti