No valsts budžeta plūdos cietušajiem zemniekiem izmaksās 14,87 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No valsts budžeta augustā un septembrī lietavās un plūdos cietušajiem zemniekiem tiks izmaksāti 14,87 miljoni eiro, paredz Zemkopības ministrijas iesniegtais likumprojekts valdībā.

Paredzams, ka ministri šo rīkojuma projektu, dodot tam savu jāvārdu, izskatīs nākamajā nedēļā.

Plānots, ka no valsts budžeta sadaļas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” lauksaimnieku zaudējumiem būs atvēlēti 14,87 miljoni eiro. Vēl Lauku atbalsta dienestam neparedzētu izdevumu segšanai piešķirs 98 300 eiro un Latvijas lauku konsultāciju centram – 13 285 eiro neparedzētu izdevumu segšanai.

Vēl ceturtdien, 19. oktobrī, arī Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers Latvijas lauksaimniekiem solīja ES atbalstu.

Jau ziņots, ka plūdi Latvijas zemniekiem radījuši 37 miljonu eiro zaudējumus, no kuriem 19,8 miljoni eiro ir zaudējumi par tiešajiem ieguldījumiem. Lauksaimnieki līdz noteiktajam laikam Lauku atbalsta dienestā (LAD) iesnieguši 2935 kompensāciju pieprasījumus par kopumā 37 miljonu eiro zaudējumiem.

Augusta otrajā pusē Latgalē piedzīvotas ilgstošas un stipras lietavas, kas bijušas stiprākās valsts austrumos kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma. Plūdu dēļ 29 Latvijas novados bija izsludināta ārkārtas situācija.

Biedrība "Zemnieku saeima" iepriekš norādīja, ka lietavu izraisīto plūdu radītie postījumi lauksaimniekiem Latvijā varētu būt nodarījuši zaudējumus aptuveni 50-60 miljonu eiro apmērā. Bet zemkopības ministrija iepriekš pieļāva iespēju kopā ar Igauniju un Lietuvu vērsties pēc palīdzības Eiropas Komisijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti