Dienas ziņas

EK apstiprina Skanstes tramvaja līnijas projektu

Dienas ziņas

Lietavu dēļ Latgalē slēgti 11 autoceļi

Latgalē lietavu dēļ izskaloti autoceļi

Lietavu dēļ Latgalē applūdušas saimniecības, ceļi un labību lauki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Otro dienu Latgalē turpinoties lietavām, visvairāk cietusi Latgales austrumu un ziemeļaustrumu daļa, kur applūduši ceļi, kas vietām nav izbraucami. Tāpat applūdušas dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas. Lielās platībās zem ūdens ir labību sējumi un pļavas.

Ceļi un tīrumi zem ūdens

LTV žurnālists Toms Bricis ziņoja, ka notikušo var dēvēt pat par gadsimta plūdiem, jo īsā  laikā nolija pat  ceturtdaļa no gada normas.

Lietus nav mitējies divas diennaktis, un Latgalē zemniekiem ne vien nenovāktie siena ruļļi tīrumos slīkst ūdenī, arī labība daudzviet ir zem ūdens. Kārsavas novadā vien zem ūdens ir ap 1000 hektāru sējumu.

Tāpat Kārsavas novadā izskaloti vairāk nekā 70% novada ceļu, liela daļa nav izbraucami. Kritiska situācija izveidojusies zemnieku saimniecībās.

Pilnībā pārrauts arī viens no Rēzeknes novada ceļiem, kurš vien aizvadītajā gadā pilnībā remontēts un kurā ieguldīts vairāk nekā 60 tūkstoši eiro. Nu ceļš pārplūdis, no ārpasaules nošķirot arī kādu saimniecību. Skolas laikā pa šo ceļu kursē skolas autobuss.

 


Arī  “Latvijas valsts ceļi” informēja, ka Latgalē satiksmei slēgti divi vietējās nozīmes ceļi, kā arī ceļa posms Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne (A13).

Vēlāk slēgts arī ceļa posms Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne (A13), kur ir izveidojies izskalojums un ūdens plūst pāri ceļam.

Ūdens pagrabos un pie mājām

Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta iedzīvotājas Marijas jau rīta pusē zvanījusi un sūdzējusies pašvaldībā par ūdeni mājas pagrabā. Viņai applūdusi kurtuve un ūdens gar pamatiem draud ieplūst arī mājā.

Pensionāre Marija izrāda blakus mājai esošo notekūdeņu aku, kas vairs nespēj uzņemt ūdeni, tāpēc ūdens krājas visapkārt viņas mājai. Pagasta attīrīšanas iekārtas ir pārpludinātas, no tās ceturtdien izsūknēts 300 tonnas ūdens.

Kā zina stāstīt vietējās komunālās saimniecības pārzinis Aivars Šķesters, šāda situācija, kad vasaras mēnešos lietavas nodara ievērojamus zaudējumus, pagastā nav bijusi vismaz gadus 15.

Viņš arī rāda apkārtējos pašvaldības un valsts ceļus, kas daudzviet pārrauti un izskaloti. Lielu lomu šeit spēlējot arī pa pagasta teritorijā esošā Īčas upe, kas no krastiem parasti iziet vien pavasara plūdos.

Lietavu radītos finansiālos zaudējumus, kamēr nokrišņi nav mitējušies, Rēzeknes novada pašvaldības vadītājs Monvīds Švarcs vēl nosaukt nevar. Tomēr jau tagad skaidrs, ka būs jāvēršas Vides un reģionālās attīstības ministrijā, lai saņemtu līdzekļus neparedzētiem gadījumiem.

Šīs ir spēcīgākās lietavas pēdējo gadu laikā. Vēsturiski augustā lielākais nokrišņu daudzums diennakts laikā fiksēts 1972. gada 23. augustā Kurzemē, Nīcas novadā, kad tur nolija 150 litru uz kvadrātmetru.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti