No slāpekļskābes noplūdes skartās apkārtnes evakuētie cilvēki atgriezušies mājās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Cilvēki, kas piektdien vakarā tika evakuēti no slāpekļskābes noplūdes skartās apkārtnes, atgriezušies mājās.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Krustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis, negadījuma skartās apkārtnes iedzīvotājiem mājās doties tika ļauts jau piektdien naktī.

Iepriekš četri Krustpils novada Spuņģēnu iedzīvotāji tika evakuēti no savām mājām blakus notikušās slāpekļskābes noplūdes dēļ. Viņi palika pie saviem radiniekiem.

Līcis sacīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas slāpekļskābes noplūdes videi kaitējumu nodarījusi neesot.

Jautāts, vai patlaban ir skaidri ķīmiskās vielas noplūdes iemesli, Līcis skaidroja, ka tas vēl neesot zināms. Iespējams, viela izšļākusies no slikti noslēgtas vai bojātas vietas konteinerī, piebilda Līcis.

Kā ziņots, piektdien Daugavpils šosejas 134.kilometrā, pie Spuņģēniem, no kravas automašīnas noplūda aptuveni 100 litri slāpekļskābes. Negadījuma vietā ieradās atbildīgie dienesti, tika ierobežota satiksme.

Internetā publiski pieejamā informācija liecina, ka slāpekļskābe ir ļoti spēcīgs oksidētājs, kas spēj oksidēt gandrīz visus metālus un nemetālus, kā arī noārdīt augu un dzīvnieku audus. Koncentrēta slāpekļskābe ir kodīga un pat nelielos daudzumos atstāj uz ādas dzeltenus plankumus.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XI nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi". Izmeklēšanā tiks skaidroti visi notikušā apstākļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti