Neatliekamiem pasākumiem LM pārdala 4,2 miljonus eiro; vairāk nekā puse – sociālās aprūpes centriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Valdība otrdien akceptēja, ka Labklājības ministrijai (LM) savā budžetā pārdala 4 219 487 eiro neatliekamu pasākumu īstenošanai, kas saistīti arī ar Covid-19 izplatības novēršanu sociālās aprūpes centros, informēja ministrijā.

Tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanai papildus tiks 262 991 eiro. Par šo naudu plānots samazināt rindu uz ortozēm, pretizgulējumu matračiem, funkcionālajām gultām, pārvietošanās palīglīdzekļiem un citiem palīglīdzekļiem. Prognozēts, ka šādi nepieciešamos palīglīdzekļus saņems vairāk nekā 600 cilvēku ar invaliditāti.  

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai personām ar dzirdes invaliditāti (rindas mazināšanai) piešķirs vēl 34 983 eiro, tādējādi vēl papildu 16 cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt sociālo rehabilitāciju.

Valsts sociālās aprūpes centru sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai līdz gada beigām paredzēti vēl 2 729 068 eiro – infrastruktūras sakārtošanai un Covid-19 infekcijas izplatības un masveida inficēšanās gadījumu novēršanai un klientu drošības risku mazināšanai.

Ar šo naudu tiks  kompensēti arī tie izdevumi, kas jau tika novirzīti pretepidēmiskajiem pasākumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.

Sociālās integrācijas valsts aģentūras sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai pārdalīti 171 460 eiro, kas arī domāti infrastruktūras sakārtošanai un Covid-19 infekcijas izplatības un masveida inficēšanās gadījumu novēršanai un klientu drošības risku mazināšanai. 

Savukārt Satversmes tiesas sprieduma izpildei, proti, lai segtu nenomaksātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas invaliditātes apdrošināšanai par periodu no 1998. gada 1. janvāra līdz 2002. gada 31. decembrim, līdzekļu pārdales rezultātā piešķirs 1 020 985 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti