Nacionālajā bibliotēkā norisināsies Sēlijas diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Sestdien, 28. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar daudzveidīgu sarunu un aktivitāšu programmu norisināsies pasākums “Sēlijai būt!” jeb Sēlijas diena Gaismas pilī.

Tā aktualizēs jautājumu par Sēlijas kā atsevišķa reģiona pastāvēšanu, kā arī iepazīstinās ar šī krāšņā Latvijas novada kultūras, vēstures, sabiedriskās dzīves izpausmēm un vērtībām, kā arī personībām. Sēļi ir viena no baltu tautām, kas atstājusi paliekošas pēdas latviešu tautas izveidē, un Sēlija ir viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām teritorijām. Tomēr mūsdienās apvidus ar šādu nosaukumu Latvijas kartē nav.

Nacionālajā bibliotēkā norisināsies Sēlijas diena
00:00 / 01:16
Lejuplādēt

"Mēs esam rīkojuši Kurzemes dienu, Rūjienas dienu, pavasarī bija Latgales diena, nu un tagad kārta ir Sēlijas dienai. Kā iespējams, nākamie jau ir pieteikušies rindā arī lībiešu pārstāvji. Šodien, programma ir visai plaša. Mēs caur sarunām, muzikāliem priekšnesumiem, amatnieku tirdziņu ļausim iepazīt Sēlijas sabiedriskās dzīves izpausmes vērtības, kā arī pārliecināties par to, ka šis novads un tajā ietilpstošās pilsētas ir aktīvs un aktuāls arī šodien," par gaidāmo pasākumu vairāk stāsta bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

Bibliotēkā ir iecerēts arī koncerts ar ļoti pazīstamu sēļu dalību. "Dziedās Elīna Šimkus, Armands Siliņš, Ieva Akuratere. Pieredze rāda, ka šīs novadu dienas ir ļoti populāras un piesaista daudz interesentu, līdz ar to mēs priecāsimies, ka ar vairāk nekā simts dalībniekiem, kas sabraukuši no visas Sēlijas apkaimes pasākumu apmeklēs arī Rīgas un Rīgas apkārtnes [iedzīvotāji]," tā Zilberts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti