Dienas ziņas

Depozītā nodod 36 % iepakojumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

NA premjera amatam piesaka U. Mitrevicu

Nacionālā apvienība premjera amatam virza Siguldas novada mēru Mitrevicu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Nacionālās apvienības (NA) premjera amata kandidāts 14. Saeimas vēlēšanās būs Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kurš arī būs vēlēšanu saraksta līderis Vidzemē. Pārējos vēlēšanu apgabalos par sarakstu līderiem politiskais spēks izraudzījies esošos Saeimas deputātus un ministrus, tomēr redzami arī vairāki sabiedrībā labi zināmi citu jomu profesionāļi un politikas jaunpienācēji.

Partija otrdien Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu.

Kopumā no NA vēlēšanās startēs 115 kandidāti, kas ir maksimāli pieļaujamais skaits. Starp 84 vīriešiem un 31 sievieti ir gan esošie partijas līderi, gan citi savu jomu profesionāļi. 

Rīgas vēlēšanu apgabala līdere būs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kurai sekos kultūras ministrs Nauris Puntulis un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols. Tāpat Rīgā kā 13. kandidēs Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības, veselības aprūpes un nodokļu eksperts Pēteris Leiškalns. Deputātu kandidātu vidū ir arī bērnu ķirurgs Dzintars Mozgis, jaunā zinātniece Ieva Siliņa.

Zemgales saraksta priekšgalā būs Saeimas deputāts Edvīns Šnore, kam sekos bijušais ekonomikas ministrs un no partijas "KPV LV" 13. Saeimā ievēlētais deputāts Jānis Vitenbergs, kā arī tagadējā premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks.

Kurzemē saraksta līdere būs ekonomikas ministre Ilze Indriksone, kurai sekos viņas ieņemtā posteņa biroja vadītājs Artūrs Butāns un Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Zariņš. Starp NA Kurzemes kandidātiem atrodams arī rakstnieks Rimants Ziedonis, kurš startēs kā devītais. 

Savukārt Latgalē saraksta līderis būs Saeimas deputāts Edmunds Teirumnieks, kam sekos kultūras ministra biroja vadītāja Marika Zeimule un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks.

Kā jau gaidīts, NA savu ilggadējo premjera amata kandidātu, Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli nomainījusi ar Siguldas mēru Mitrevicu. Mitrevics izraudzīts, jo viņa vadītajā Siguldā netrūkstot labu piemēru, ko savā ikdienā labprāt baudītu visa Latvijas sabiedrība. "Mans mērķis ir izveidot komandu, kas spēj veidot mūsu valsti par energopastāvīgu, militāri spēcīgu, labi izglītotu," sacīja Mitrevics.

Mitrevics ir NA Vidzemes vēlēšanu apgabala līderis. Viņam savukārt seko NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars un vēl divi Saeimas deputāti – Jānis Dombrava un Jānis Iesalnieks. Vidzemē no NA kandidēs arī Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs Rūdolfs Kalvāns. 

14. Saeimas vēlēšanām NA izraudzījusies devīzi "Vienā valodā". Politiskais spēks norādīja: "No vienas puses, tas iezīmē latviešu valodu kā mūsu identitātes pamatu. No otras, mudina runāt vienā valodā – kā politiķiem ar tautu, tā arī visai sabiedrībai vienam ar otru, lai mēs viens otru sadzirdētu, saprastu, sadarbotos un būtu vienoti."

Partijas priekšvēlēšanu programmā norādīts, ka NA "galvenais mērķis vienmēr bijis un būs latviska Latvija". "Mūsu vērtības: latviešu nācija, tās valoda un kultūra, tautas varoņu gods un piemiņa, Latvijas neatkarība un izaugsme, labklājība un taisnīgums, ģimene un laulība, cilvēka dzīvība, daba un Dievs," norādīts partijas programmā. 

NA ir par obligātu militāro dienestu vīriešiem un brīvprātīgu sievietēm.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti. Šogad kandidātu aktivitāte varētu būt līdzīga. CVK informēja, ka interesi iesniegt sarakstus izrādījuši 18 politisko spēku pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti