Muižnieks gatavs dot padomus LU rektora vietas izpildītājam Straubem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valdības neapstiprinātais rektors Indriķis Muižnieks gatavs dot padomus Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītājam Gvido Straubem, ja tas būs nepieciešams.

Darbinieku sapulcē LU piektdien, 30.augustā stāstīja par pašreizējo situāciju un plāniem nākamajam gadam, tostarp, palielināt zinātnieku un maģistrantūras absolventu skaitu. Uzrunas teica Muižnieks, universitātes arodorganizācija un šķīrējtiesa, kā arī Studentu padome. Pasākumā sveica arī jaunos docentus, profesorus un pētniekus. Muižnieks pauda pārliecību, ka pret universitāti vērsta nomelnošanas kampaņa.

"Plāni ir lieli un nopietni. Nu, nezinu, kā Strubem tas beigsies, bet, ja būs kaut kas vajadzīgs, protams, viņam nekādus padomus neliegšu.

Šeit nav nekāda haosa. Te norit normāls darbs. Un, ja kādam ir haoss, ja ir kādas neskaidrības, tad tās jāmeklē Brīvības bulvārī, bet ne pie mums. Vispirmām kārtām vēlētos bišķi atpūsties no šitā ārprāta, bet laikam neiznāks, jo būs jātiesājas cītīgi. Tādas pieredzes man vēl nav. Nezinu, vai tas aizņem tik lielu laika, kā tas bija ar visu šo nepārtraukto strīdēšanos," Latvijas Radio stāstīja Muižnieks.

KONTEKSTS:

Valdība otrdien, 27.augustā pēc garākām sarunām vienojās atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojuma projektu – neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā. IZM uzskata, ka LU rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā "Par Latvijas Universitātes Satversmi" noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi. Muižnieks tiesā iesniedzis prasību atcelt viņam nelabvēlīgo administratīvo aktu.

Par LU rektora vietas izpildītāju valdība iecēla LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesoru un bijušo dekānu Gvido Straubi.

Līdz ar valdības lēmumu darbu atstājis administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš, savukārt abi prorektori – Ina Druviete un Valdis Segliņš - devušies daudzu mēnešu atvaļinājumā. Grantiņš arī paziņoja, ka augstskolā pārstāj darboties LU Senāts un Akadēmiskā šķīrējtiesa, un tā palikusi bez četriem dekāniem.

IZM to nodēvēja par haosu pārvaldībā, kas tikai apliecina iepriekš konstatētos pārkāpumus rektora ievēlēšanas procesā, savukārt LU Senāts apgalvoja, ka paziņojums par  LU Senāta, Akadēmiskās šķīrējtiesas un četru dekānu darbības pārtraukšanu bijis maldinošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti