Ministrs Eglītis: Nauda nedziedināmi slimu cilvēku aprūpei būs arī nākamgad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nauda nedziedināmi slimu cilvēku aprūpei būs arī nākamgad, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" apstiprināja labklājības ministrs Gatis Eglītis ("Konservatīvie").

Iepriekš nodibinājums "Hospiss LV" cēla trauksmi, ka nauda pilotprojektam paredzēta tikai līdz gada beigām. Nodibinājuma valdes locekle Ilze Zosule arī trešdienas raidījumā norādīja, ka ir daudz neskaidrību par aktuālo situāciju, bet šobrīd esošā dokumentos piefiksētā situācija ir tāda, ka finansējums ir līdz 31. decembrim.

Eglītis uzsvēra, ka hospisa pakalpojums turpināsies arī no 1. janvāra. "To es varu apgalvot tagad ar pilnu pārliecību," viņš sacīja. Visticamāk, nākamnedēļ tiks izsludināts tirgus aptaujas apsekojums, lai saprastu, kādas organizācijas ir gatavas sniegt aprūpes pakalpojumu, iespējams, ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Līgumu par pakalpojuma nodrošināšanu paredzēts slēgt decembra vidū. Ministrs norādīja, ka problēmas risināšanā atbalsts gūts arī no premjera biroja un prezidenta kancelejas, lai pakalpojumam varētu nodrošināt finansējumu.

Eglītis norādīja, ka indikatīvi varētu tikt piešķirti 750 000 eiro gadam. Tas palīdzēs nodrošināt aprūpi aptuveni divreiz lielākam cilvēku skaitam nekā iepriekš. Šogad varēja palīdzēt 150 cilvēkiem, bet nākamgad tie varētu būt jau 300.

KONTEKSTS:

Labklājības ministrija pagājušajā gadā īstenoja nodibinājuma "Hospiss LV" pilotprojektu, kurā tika nodrošināta hospisa aprūpe mājās. 31. decembrī pilotprojekts beidzas. Sākotnēji ministrija neatbalstīja projekta pagarināšanu, tomēr pēc temata aktualizēšanās sabiedrībā paziņoja, ka izprot nepieciešamību pēc hospisa aprūpes pakalpojuma pieejamības, tāpēc pilotprojekts tiks turpināts arī nākamajā gadā. 

Vienlaikus paliatīvās aprūpes jomā norisinās arī Veselības ministrijas pārraudzītais izmēģinājuma projekts par mobilās paliatīvās aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu. Abu projektu rezultāti tiks izmantoti, lai sagatavotu priekšlikumus hospisa aprūpes pakalpojumu attīstībai kā pastāvīgam pakalpojumam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti