Dienas ziņas

Talsu novadā amatu zaudē domes priekšsēdētāja

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Izstrādā TEP satiksmes organizācijai Medemciema krustojumā

Meklē risinājumu satiksmes organizācijai Medemciema krustojumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Meklējot optimālo risinājumu satiksmes organizācijai, Olaines novada Medemciema krustojumā uzsākta tehniski ekonomiskā pamatojuma (TEP) izpēte. Pašreiz izstrādāti trīs iespējamie risinājumi – gaisa pārvads pār šoseju vai divu veidu tuneļi. Divlīmeņa satiksmes mezgla būvniecība varētu sākties ap 2025. gadu pie nosacījuma, ka Satiksmes ministrija (SM) tam paredzējusi finansējumu.

Divus gadus Olaines novada Medemciemā, braucot no Rīgas, var nokļūt, tikai papildus mērojot vairākus kilometrus līdz apgriešanās vietai. Iedzīvotāji pret to iebilda, savācot vairāk nekā 10 000 parakstu, un ar jauno kārtību tā arī neesot saraduši.

Par kreisā pagrieziena aizliegšanu Olaines novada Medemciema krustojumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) sāka runāt 2015. gadā, kad diennakts laikā šeit notika divi ceļu satiksmes negadījumi ar diviem bojāgājušajiem. Gan pašvaldība, gan iedzīvotāji jau  toreiz neatbalstīja piedāvātās apgriešanās vietas, kas Medemciema autovadītājiem lika papildus mērot gandrīz septiņus kilometrus.

""Latvijas Valsts ceļi" un pašvaldība savā starpā noslēdza sadarbības līgumu, kas paredz izpētes izstrādi, lai pēc tam virzītos tālāk arī ar būvniecības darbiem šim satiksmes mezglam," klāstīja Olaines novada ceļu inženieris Andis Šarkovskis.

Pašreiz tehniski ekonomiskā pamatojuma izpētē izveidots pirmais starpziņojums, kurā izstrādāti trīs iespējamo divlīmeņu satiksmes mezgla risinājumu varianti.

"Viena alternatīva ir pa augšu jeb pārvads. Vēl divas – tunelis ar dažādiem gabarītiem. (..) Mūsuprāt tas [tunelis] ir tā kā vieglāk izbūvējams, un šī būve pēc saviem gabarītiem šeit būtu vairāk piemērota. Vieta šai būvei šeit ir diezgan ierobežota, tāpēc tā izvēle varētu būt tāda," atzina Olaines novada ceļu inženieris.

Izvēlēties labāko variantu elektroniskā aptaujā līdz 30. novembrim aicināti arī iedzīvotāji.

"Tehniski es nezinu, bet tam tunelim apakšā ir jābūt noteikti. Tas nav tik sarežģīts risinājums, un pēc iepriekšējām apspriedēm, kādas ir bijušas, iznāk, ka tas ir vienīgais iespējamais variants. Kāds tas tehniskais risinājums, tā nav mana kompetence, bet tam krustojumam ir jābūt pārbraucamam šeit," pauda autovadītājs Didzis no Medemciema.

LVC no komentāriem par piedāvātajiem risinājumiem atteicās, jo, pretēji pašvaldības paustajam, pirmais starpziņojums TEP projektā līdz viņiem neesot nonācis.

Gandrīz 47 000 eiro vērtais TEP noslēgsies nākamā gada martā. Uz valsts ceļiem piederošās zemes būvdarbi tiks veikti par valsts naudu, bet pievadceļus un tehnisko projekta izstrādi finansēs pašvaldība. Tas gan notiks tikai tad, ja SM apstiprinās, ka būvdarbiem paredzēts finansējums. Pašreiz finansējums šim projektam neesot paredzēts, norādīja SM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti