Rīta Panorāma

Amatpersonas: karaliskās bēres bija pārbaudījums policijai

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīkos atkārtotu brīdinājuma streiku 27. un 28. septembrī

Mediķu arodbiedrība sagaida oficiālas izlīgšanas sarunas, nevis «parunāšanos»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) nedosies uz Veselības ministrijas rīkotajām pārrunām par ārstniecības personu darba samaksas jautājumiem, bet sagaida oficiālās izlīgšanas sarunas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja LVSADA vadītājs Valdis Keris.

Viņš uzsvēra, ka arodbiedrība nevēlas tērēt laiku, lai "vienkārši parunātu". Tāpat arī sarunās plānots apspriest jaunā samaksas modeļa ieviešanu, bet LVSADA nav pieņemams modelis, kas pasliktinās mediķu situāciju.

"Solīt nākotnē to, kas jau pienācās vakar, ir ļoti bezkaunīgi un negodīgi," sacīja Keris.

Pēc viņa domām, valdība melo, ka tai nav naudas, lai paaugstinātu mediķu algas. Tam vajadzīgi 30 miljoni eiro.

Keris norādīja, ka sagaida oficiālas izlīgšanas sarunas pēc likumā noteiktās procedūras. Pašlaik arodbiedrība nekādu kompromisa piedāvājumu no ministrijas un valdības nav saņēmusi.

KONTEKSTS:

LVSADA nolēma brīdinājuma streiku rīkot 27. un 28. septembrī. Vienlaikus ar streiku plāno protestēt pie Ministru kabineta 27. septembrī.

LVSADA pērn 23. augustā VM iesniedza divas streika prasības, prasot palielināt darba samaksu veselības jomā strādājošajiem. Šāds solis sperts, jo arodbiedrībā uzskatīja, ka nav izdevies novērst ministrijas diskriminējošu attieksmi pret mazāk atalgotajiem veselības aprūpes nozares darbiniekiem. Tādēļ tā prasīja paaugstināt vidējo darba samaksu atbalsta personālam, kas nav ārstniecības personas, katru gadu par 5% līdz 2024. gadam.

Savukārt otra prasība bija paaugstināt vidējo darba samaksu ārstniecības personām katru gadu par 10% līdz 2024. gadam.

LVSADA norādīja, ka, lai mediķu darba samaksa augtu līdzvērtīgi darba samaksas pieaugumam valstī, vajadzīgi ne mazāk kā 75 miljoni eiro. Arodbiedrība sarunās ar VM panāca konceptuālu vienošanos, ka 2022. gadā tiek palielināta vidējā darba samaksa tarifu daļā par 10% visām ārstniecības personām. Tomēr valdība nākamā gada budžetā lēma ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam atvēlēt 35 miljonus eiro. Tādēļ arodbiedrība pieņēma lēmumu rīkot veselības nozares brīdinājuma streiku un protesta akciju pie VM ēkas 27. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti