Panorāma

Valsts prezidents sagaida aktīvu KNAB darbību

Panorāma

Panorāma

Nevienojas par algu paaugstināšanu medicīnas personālam

Nevienojas par algu paaugstināšanu medicīnas personālam

Veselības ministrija (VM) pirmdien, 28. augustā, nav apstiprinājusi vienošanos par papildu līdzekļu novirzīšanu darbinieku algām. VM uzsvēra, ka jaunās, augusta vidū izvirzītās prasības nav iespējams izpildīt tik īsā laikā.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pieprasa ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem no 1. septembra darba samaksas paaugstinājumu par 4,5%, bet ārstniecības iestāžu darbiniekiem, kas nav ārstniecības personas, samaksas paaugstinājumu par 70 eiro.

Mediķu arodbiedrībā prasības vērtē kā taisnīgas un samērīgas.

Šādi nozares darbinieku algas divu gadu periodā būtu paaugstinātas par 16%. Aprēķināts, ka arodbiedrības prasību izpildei vajadzīgi 7,7 miljoni eiro.

"Vai tā ir prioritāte, ja pacienti var saņemt pakalpojumus bez personāla starpniecības, tas jau tad ir prioritāšu saraksta veidošanas jautājums, bet man jau šķiet, ka netiek domāts ieviest pašapkalpošanos ārstniecības iestādēs, tad bez darbiniekiem tomēr iztikt nevarēs, un savukārt darbinieku nebūs, ja nebūs adekvātas un taisnīgas darba samaksas" pauda LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Mediķu arodbiedrības padome izskatīs streika iespējas un par lemto ziņos septembra vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti