Medijpratības pasniedzēji izveidojuši e-kursu «Kritiskā domāšana»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Gatavojoties 11. pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļai, kritiskās domāšanas un medijpratības pasniedzēji ar 10 gadu pieredzi ir izveidojuši e-kursu "Kritiskā domāšana" ar interesantiem piemēriem, aizraujošiem attēliem un noderīgām infografikām. Šis bezmaksas kurss ikvienam palīdzēs noorientēties mūsdienu digitālajā pasaulē, informēja viens no e-kursa autoriem Dr. Mārtiņš Hiršs.

"Kādreiz maziem bērniem mācīja: neņem konfektes no svešiem cilvēkiem un nekāp svešiem līdzi mašīnā.

Pasaule ir mainījusies, un mūsdienās mums ikvienam ir arī jāmācās, kā neuzķerties uz muļķību pārdevējiem sociālajos tīklos, kuri līdzīgi mēģina mūs vest neceļos.

Mums katram jāizturas kā digitālam detektīvam, lai spētu izvērtēt informāciju un noorientēties pasaulē," uzsver viens no e-kursa autoriem Dr. Mārtiņš Hiršs.

Pēc viņa teiktā, šis e-kurss būs īpaši noderīgs skolotājiem, kuri māca kritisko domāšanu un medijpratību. Katra apskatītā tēma ir papildināta ar praktiskiem uzdevumiem, kuri ļauj viegli nodemonstrēt apskatīto tēmu citiem. E-kurss pieejams adresē: "kritiskadomasana.thinkific.com".

E-kursu veido trīs moduļi. Pirmais modulis pievēršas informācijai digitālajā pasaulē, kurā visi dzīvojam. Tajā tiek skaidrots, kādēļ šokējoši, sensacionāli un sagrozīti stāsti izplatīsies daudz labāk nekā fakti un stāsts "viss ir kārtībā". Otrā sadaļa pievēršas domāšanas kļūdām, kas piemīt mums visiem, un skaidro, kā muļķību pārdevēji izmanto mūsu psiholoģiju un loģikas kļūdas, lai mūs apmuļķotu. Trešais modulis pievēršas dažādiem manipulācijas paņēmieniem un tam, kā tos atpazīt.

"Neviens cilvēks nepiedzimst kā perfekts kritisks domātājs. Tā ir prasme, kas jāattīsta visas dzīves garumā, sekojot līdzi mainīgajai pasaulei.

Līdz ar to šis kurss ir veidots kā palīgs ikvienam ceļojumā kritiskākas domāšanas virzienā," norāda kursa veidotāju komanda.

Šis e-kurss ir izveidots ar "Erasmus+" atbalstu un ir apgūstams bez maksas.

Kursa saturu veidojusi Skeptiskās biedrības komanda ar 10 gadu pieredzi kritiskās domāšanas un medijpratības apmācību vadīšanā: Dr. Mārtiņš Hiršs, Dr. Liene Spruženiece, Mg. Līva Štāle-Potaičuka, Mg. Juris Baltačs, Mg. Dmitrijs Trizna un Mg. Mārtiņš Priedols. Skeptiskā biedrība kopš 2010. gada nodarbojas ar zinātnes un kritiskās domāšanas popularizēšanu Latvijā. Biedrība plašāk pazīstama ar saviem ikmēneša zinātnes popularizēšanas pasākumiem "SkeptiCafe".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti