«Maxima» un «Tineo» saistībā ar Zolitūdes traģēdiju Lietuvas tiesā vēršas pret apdrošinātāju «Ergo»

Lietuvas mazumtirdzniecības veikalu operatora "Maxima Grupe" meitasuzņēmums Latvijā "Maxima Latvija" kopā ar sabrukušā veikala Zolitūdē īpašnieku "Tineo" vērsies tiesā pret apdrošinātāju "Ergo Insurance", lai panāktu 5,34 miljonu eiro apdrošināšanas kompensācijas izmaksu.

"Maxima" informēja, ka kompānija vērsusies tiesā Viļņā saistībā ar "Ergo" lēmumu neizmaksāt kompensāciju pēc tam, kad 2013.gada novembrī sagruva veikals Rīgā.

"Kompānijas nolēma vērsties tiesā saistībā ar to, ka apdrošināšanas kompānija atkāpās no savām saistībām un nekompensēja zaudējumus pēc tam, kad "Maxima Latvija" un "Tineo" īpašums saistībā ar trešo pušu kļūdām projektēšanā un būvniecībā tika bojāts traģiskajā incidentā Rīgā 2013.gada novembrī. Īpašums bija apdrošināts Lietuvā "Ergo Insurance"," informēja "Maxima Grupe".

Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem teikts, ka "Maxima Latvija" informēja "Ergo Insurance" par notikušo jau 2013.gadā, iesniedza apdrošināšanas kompensācijas pieprasījumu, tomēr kompensāciju tā arī nesaņēma.

Savukārt "ERGO Insurance" paziņojumā medijiem skaidro, ka atteikums prasībā ir sniegts tikai attiecībā uz abu uzņēmumu Lietuvas filiālē apdrošināšanas līgumu. “Maxima” un “Tineo” bija apdrošināšanas polise, kur neesot ietverts segums, par kuriem uzņēmumi vēlas saņemt atlīdzību. Polises neparedz atlīdzību par zaudējumiem saistībā ar būvniecības projektēšanas procesā pieļautām kļūdām vai, piemēram, konstrukciju nepilnībām, nepiemērotiem materiāliem.

Jau vēstīts, ka, sabrūkot veikalam Zolitūdē, 2013.gada 21.novembrī dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Desmitiem cilvēku tika ievainoti.

Prokuratūra Latvijā par "Maxima" sabrukšanā cietušajiem atzinusi 263 personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti