Dienas ziņas

Valmierā privātmājā noticis gāzes sprādziens

Dienas ziņas

Neiroendokrīno audzēju diena

Reidā atrod nelegālus nēģu murdus

Maluzvejnieki iecienījuši Ventu – atkal atrasti nelegāli nēģu murdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ventspils novadā, netālu no Lečiem, atrasti nelegāli nēģu murdi. Maluzvejnieki nodara nopietnu kaitējumu zivju resursiem, nereti tīkli tiek pamesti ūdenī ar visu lomu, kas piesārņo apkārtējo vidi, tādēļ inspektoriem darba netrūkst.

Ventā, no tās ietekas jūrā līdz Zlēkām ir atļauts makšķerēt un spiningot, bet murdus nēģu zvejai te var izmantot tikai licencētie zvejnieki. Valsts vides dienesta (VVD) inspektori regulāri apseko upi, lai kontrolētu situāciju, jo maluzvejnieki nesnauž. Reidos izmanto arī tādas modernas ierīces kā eholotus, bet daļa nelikumīgi ievietoto zvejas rīku tiek atrasti vienkāršāk.

“Lai atrastu murdu, ir vajadzīgs šāda veida „kaķis”, nu, mēs tagad parādīsim, kā viņš strādā:  laižam iekšā, tad „ķemmē”, kamēr aizķeras,” skaidro vides inspektors Miervaldis Apsītis.

“Vakar tas izdevās,” pievienojas inspektors Andris Veide. “Vakar izņēmām divus murdus, un arī šodien turpinām to darbu; ir aizdomas, ka šeit ir vēl kāds murds, tas arī apstiprinājās, šeit ir vēl viens, un nupat vēl izņēma kolēģi,” klāsta Veide.

Dažreiz vienlaikus izdodas atrast pat sešus nēģu murdus, bet vienu vai divus – regulāri. Maluzvejniekiem nākas zaudēt šos zvejas rīkus, kuros ieguldīts ne mazums līdzekļu. “Mēs redzam nēģu murdu, nelikumīgi ievietotu, kā redzam – nav marķēts, nav arī vietas atzīmējuma, karodziņu nav. Tas ir nelikumīgs zvejas rīks. - Vai izdodas arī tos cilvēkus noķert? - Tas ir grūti izdarāms, [grūti] pierādīt, ja viņš tur krastā skatās. Neviens jau neatzīsies,” norāda Apsītis.

Rezultātā inspektori cīnās ar sekām, bet īstos vaininiekus sodīt neizdodas. Pēdējos gados gan novērots, ka maluzvejnieki vairs nav tik aktīvi kā senāk. “Man liekas, ka paliek mazāk, daudzi izbraukuši, no tiem kas agrāk zvejoja. Vecāki paliek vīri piekrastē, vairs nevar ielikt tos zvejas rīkus,” spriež Veide.

VVD inspektoriem ceturtdienas pēcpusdienā tai pašā Ventas posmā izdevās izcelt vēl vienu nēģu murdu un tīklu, kas bijis paredzēts lašu zvejai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti