Ventā iet ledus, brīdina par iespējamiem plūdiem

Meteoroloģijas centrs un glābšanas dienests brīdina, ka patlaban Ventā iet ledus, krasi paaugstinās ūdenslīmenis un vietām veidojas sastrēgumi. Izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par plašāku teritoriju iespējamu applūšanu.

Bārtā, kā arī Ventā pie Kuldīgas ūdens līmenis šonedēļ cēlies par aptuveni trim metriem.

Hidroloģe Līga Klints Latvijas Radio pastāstīja, ka valsts rietumu daļā vairākās upēs ir sācis iet ledus, lielākajā daļā tas norit diezgan mierīgi, bet Ventā ir intensīva ledus iešana un tā ir lielākā upe, kurā ūdens līmenis ceļas pat ar vairākiem metriem.

Hidroloģe Līga Klints
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Viņa atzina, ka ir grūti prognozēt, kurā vietā ledus apstāsies un izveidosies lielākie sastrēgumi, tāpēc Ventas vidusteces posmā ir noteikts oranžais brīdinājums, jo ūdens līmenis var strauji svārstīties.

Līga Klints pastāstīja, ka, iespējams, zemākās vietas Kuldīgas apkārtnē ir apdraudētas.

Naktī jau kļūs vēsāk un ledus iešana piebremzēsies, bet pagaidām vēl process turpinās. Pie Skrundas iespējama ledus iešana un varbūt kādas zemākas vietas applūdis, bet pie Kuldīgas ūdens līmenis cēlies diezgan strauji un arī tur kādas zemākās vietas varbūt pat sāk applūst, bet meteocentram tādas informācijas nav, pastāstīja Klints.

Plašāka informācija par hidroloģiskajiem apstākļiem pieejama hidro.meteo.lv, bet ieteikumi rīcībai plūdu apdraudējuma gadījumā meklējami vugd.gov.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti