Dienas ziņas

Aicina piedalīties loģiskās domāšanas konkursā

Dienas ziņas

Trūcīgie un maznodrošinātie saņem bezmaksas sejas maskas

Madonā sniegs atbalstu krīzes grūtniecībā

Madonā palīdzēs grūtībās nonākušajām sievietēm, lai nav jāveic aborts

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, pērn Latvijā veikti teju 6000 aborti. Nereti tam par pamatu ir dažādas krīzes situācijas. Lai palīdzētu topošajām māmiņām un jaunajām ģimenēm tās pārvarēt, Madonā izveidots atbalsta pakalpojums, apvienojoties uzņēmējiem, pašvaldībai, sabiedrībā zināmā personībām un Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centram. 

Piecas mājīgas istabas un mūsdienīgas koplietošanas telpas iekārtotas kopienas centrā “Baltā ūdensroze” Madonā, līdztekus līdzšinējiem pakalpojumiem nodrošinot patvērumu ar izmitināšanu, aprūpes personāla atbalstu un konsultatīvo palīdzību krīzes, neplānotas grūtniecības, pēc aborta, kā arī spontāna aborta vai pāragra bērna zaudējuma gadījumos. 

“Šobrīd durvis ir atvērušās, un tieši šodien pirmā ģimene ir pieteikusi vizīti centram – māmiņa, tētis un mēnesi vecs zīdainis; ģimene, iespējams, arī izvēlēsies un pieņems piedāvājumus uzturēties šai centrā.

Un mēs, atbalstītāji un centra darbinieki, šo uztveram kā ļoti labu zīmi,” stāstīja uzņēmēja, kopienas centra “Baltā ūdensroze” atbalstītāja Nelda Janoviča.

“Pats sākums ir pirms vairākiem gadiem, kad sākās mūsu “Krīzes grūtniecības centra” apmācības. Un mēs, pakāpeniski, soli pa solītim uz to esam gājuši – kā palīdzēt krīzes situācijā māmiņām ar bērniem. Tāpēc mums ir “Baby Box”, tāpēc mums ir “Dzīvības gājieni” un tagad arī ir šis krīzes centrs. Esam veikuši arī aptauju Madonas slimnīcā. No katriem trim bērniem viens tiek abortēts, līdz ar to mūsu pakalpojums varētu šo statistiku mazināt,” stāstīja kopienas centra “Baltā ūdensroze” vadītāja Rudīte Kumsāre.

“Ideālā variantā šādai vietai nebūtu jābūt vispār, taču pie mūsdienu apstākļiem, manuprāt, ir ļoti labi, ka šāda palīdzība ir realizējusies. Pasaule, diemžēl, nav ideāla, tad labi, ka ir šāda vieta, ka kaut vai cik procentiem, bet tomēr tiks palīdzēts, un tas dos kaut kādu cerību,” uzsvēra labdarības projektu iniciators Valters Krauze.

Pēc Valtera Krauzes iniciatīvas Madonā izskanējuši vairāki labdarības koncerti, to ienākumi izlietoti centra iekārtošanai, savukārt telpu remonts un turpmākie izdevumi tiks segti no pašvaldības līdzekļiem.

“Šis ir tikai viens posms, te vēl tas tikai sākas.

Nākamais būs jādomā par psiholoģisko atbalstu, par to, lai šie cilvēki sagatavojas dzīvei. Šīs situācijas [visiem], kas te nonāks, nebūs vienkāršās, nebūs vieglās, bet es ļoti ticu, ka kopumā mēs varam viņus ņemt un tas darīs labas lietas, un komandām šāda pieredze ir Latvijā un pasaulē,” stāstīja centra vadītāja.

 Būtiski, ka pakalpojums par pašvaldības līdzekļiem tiks nodrošināts novadā deklarētajām māmiņām,  brīvu vietu gadījumā – arī citur dzīvojošajām, par izdevumu segšanu vienojoties ar attiecīgo pašvaldību.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt