De Facto

"Rīgas Satiksme" apmaksā kori valdes locekles māsai

De Facto

Zolitūdes traģēdija: Ko pārmet firmām?

Zolitūdes traģēdija: Arī "Maxima" atzīta par cietušo

LTV: «Maxima» atzīta par cietušo Zolitūdes lietā; prasa kompensāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Uzņēmums "Maxima Latvija" atzīts par cietušo kriminālprocesā par veikala "Maxima XX" sabrukšanu Zolitūdē, stāsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Kompānija "Maxima" aprēķinājusi zaudējumus. Veikala ēkas sabrukšanas brīdī tika iznīcinātas preces, mēbeles un iekārtas, zudusi arī nauda, kas 2013.gada 21.novembra vakarā atradās veikala kasēs. Kopumā aprēķinātie zaudējumi ir teju 1,7 miljoni eiro.

""Maxima Latvija" ir apdrošinājusi savus īpašumus, preces. Atlīdzība ir sagaidāma no apdrošinātāja. Piesakot pretenzijas apdrošinātājam, "Maxima" nevar tās nepieteikt arī kriminālprocesā, jo tad apdrošinātājam radīsies jautājumi, vai "Maxima" nav krāpnieki," skaidro "Maxima Latvija" juridiskais pārstāvis, advokāts Oskars Rode.

Uz "De facto" jautājumu par to, vai "Maxima" nevarēja pati kompensēt zaudējumus kā labas gribas žestu, Rode atbildēja: "Aizmirst un piedodot, ja? Piedot kam? Cilvēkiem, kas ir nekvalitatīvi izdarījuši savu darbu?"

Uz kompensācijām pieteicās ne tikai "Maxima", bet arī uzņēmums "Tineo" - veikala ēkas īpašnieks un apsaimniekotājs, tieši no šīs kompānijas "Maxima" īrēja telpas Priedaines ielā. "Tineo" pieprasītā kompensācijas summa ir kādreiz par ēku samaksātie 4,4 miljoni eiro.

""Tineo" nopirka tikko uzceltu, valsts un pašvaldības iestāžu pārbaudītu ēku, tāpēc "Tineo" bija visas tiesības ticēt, ka ēkas tehniskais stāvoklis bija labs un nekādi papildu pasākumi nebija nepieciešami. Tāpēc mēs arī nopirkām šo ēku. Un tāpēc pēc tam pieprasījām cietušā statusu," skaidro "Tineo" valdes locekle  Ilona Gobīte.

Zolitūdes traģēdijā, kas notika 2013.gada 21.novembrī, dzīvības zaudēja 54 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti