LNT un TV3 koncernā pieļauj sociālās aizsardzības pārskatīšanu darbiniekiem, bet nesola vienu kārtību visiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Līdz ar LNT un TV3 ziņu dienestu apvienošanu koncerna „All Media Baltics” vadība izvērtēs jautājumu par žurnālistu sociālo aizsardzību, taču nesola pilnas sociālās garantijas visiem strādājošajiem.

Kā intervijā Latvijas Radio norādīja „All Media Baltics” mediju grupas vadītājs Kristians Antings, lēmumi par turpmāko līgumattiecību formu tiks pieņemti pēc individuālām sarunām ar katru no darbiniekiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Uz jautājumu, kādēļ uzņēmumā, kura neto peļņa pagājušajā gadā bija 2,1 miljons eiro, žurnālisti ir tik sociāli neaizsargāti un vai tas mainīsies līdz ar LNT un TV3 ziņu dienestu apvienošanu, Antings atbildēja šādi:

„Mūsu līgumattiecības ar cilvēkiem, kas pie mums strādā, ir dažādas, un tā ir ierasta prakse mediju industrijā.

„All Media Baltics” mediju grupas vadītājs Kristians Antings,
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Ne tikai Latvijā, bet arī citos Eiropas mediju tirgos cilvēki strādā ar dažādiem līgumiem. Mēs darbojamies pilnīgā saskaņā ar Latvijas nodokļu sistēmu un sociālās apdrošināšanas regulējumu.”

Vienlaikus viņš pieļāva līgumattiecību pārskatīšanu ar saviem darbiniekiem: “Un apsvērt, kur būtu vajadzīgas izmaiņas. (..) Jā, mums ir dažādi līgumi dažāda veida darbam, ko cilvēki veic. Un šajā reorganizācijas procesā mēs sēdīsimies pie galda ar katru no darbiniekiem un izvērtēsim, vai viņu veiktais darbs atbilst pašreizējam līgumam, vai arī nepieciešamas izmaiņas.”

Pilnu interviju ar Kristianu Antingu par LNT un TV3 apvienošanu, žurnālistu likteni un mediju grupas nākotnes plāniem klausieties 13. novembrī Latvijas Radio 1 pēc ziņām pulksten 7.

KONTEKSTS:

Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Bet jau tagad ir skaidrs, ka vairāki desmiti medija darbinieku darbu zaudēs.

Kad 2012. gadā TV3 īpašnieks – starptautiskais mediju koncerns MTG iegādājās telekompāniju LNT, Konkurences padome (KP) darījumu apstiprināja ar nosacījumiem. Piemēram, vēl piecus gadus abām programmām – TV3 un LNT – jāsaglabā neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas un līdzšinējais ziņu raidījumu daudzums.

2017. gada martā MTG paziņoja, ka pārdos savu raidorganizāciju biznesu Baltijas valstīs "Providence Equity Partners" Lietuvas uzņēmumam UAB "BITE Lietuva". Bijušo MTG biznesu nodēvēja par "All Media Latvia." KP darījumam atļāva notikt tā paša gada oktobrī, gan ar vairākiem noteikumiem, tostarp, ka apvienotais uzņēmums arī turpmāk nedrīkstēs sasaistīt televīzijas programmu grupu "TV3", "3+", "TV6" ar televīzijas programmu grupu LNT un "Kanāls 2" pārdošanai citiem tirgus dalībniekiem to tālākai izplatīšanai skatītājiem.

KP informēja Latvijas Radio, ka noteikums par abu kanālu ziņu dienestu neapvienošanu bija spēkā līdz 2017. gada 31. decembrim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti