Liepājā 12 jaunie piloti teoriju jau apguvuši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Liepājā teorētisko apmācību sertifikātus saņēmuši pirmie „airBaltic Training” Pilotu akadēmijas studenti. No nākamā gada sākumā viņi jau varēs patstāvīgi uzsākt darbu kā otrie „airBaltic” komercpiloti. Apmācību lidojumi Liepājas lidostā vasarā turpinās, un drīzumā piloti jau mācīsies vadīt divmotoru lidmašīnu. Šogad plānots gan palielināt lidmašīnu skaitu, gan būvēt angārus Pilotu akadēmijas tehniskajam nodrošinājumam.

Liepājā 12 jaunie piloti teoriju jau apguvuši
00:00 / 04:17
Lejuplādēt

12 topošie piloti jau mācījušies aptuveni gadu un tagad oficiāli saņem savus teorētisko zināšanu sertifikātus. Nolidots jau ne mazums stundu, un iegūtas prasmes, lai pavisam drīz varētu uzsākt darbu kā komercpiloti.

„Kad teorija pabeigta, ir brīnišķīga sajūta un liels prieks. Ļoti palīdz tas, ka arī citi studiju biedri ir tik pat motivēti un disciplinēti, tam ir liela nozīme,” saka Jānis Rubenis un uzskata, ka studijas pabeigs visi studenti, kuri sāka mācības.

Rolands Fukss
Rolands Fukss
Topošais pilots Rolands Fukss, stāstot par savu pieredzi akadēmijā, uzsver, ka svarīga ir tieši ticība saviem spēkiem:

„Jābūt lielai motivācijai; ja cilvēks vēlas, kāpēc ne, bet jānotic sev. Man cilvēki raksta, interesējas. Es saku, ka jāmēģina. Es arī neticēju, ka tas ir iespējams, bet gāju līdz galam.”

Studenti jau ir finiša taisnē, lai iegūtu savu komercpilota licenci, uzsver „airBaltic Training” projektu vadītājs Kristaps Lapsa. Pirmie secinājumi par Pilotu akadēmijas darbību Liepājā ir pozitīvi.

„Mēs analizējam rezultātus, kā sagatavotas mācību programmas, kādi eksāmenu rezultāti. Ir pārsteidzoši labi, nemaz nebijām domājuši, ka veiksies tik labi. Darbs tika ieguldīts ļoti liels. Mājas darbs ir izpildīts,” secina Lapsa.

No Rīgas uz Liepāju, lai piedalītos Pilotu akadēmijas atvērtajās durvju dienās, kopā ar draugu atbraucis Ralfs Belahvoščiks. Abi vēlas uzsākt mācības Pilotu akadēmijā.

„Ir ļoti liela interese, kopš mazotnes gribu kļūt par pilotu. Redzot to visu klātienē, radās vēl lielāka dzirksts mēģināt. Tikko beidzu Rīgas Centra Humanitāro vidusskolu ar angļu valodas novirzienu, kas tieši ir svarīgi pilotiem,” stāsta Ralfs.

Mācību koordinatore Dita Jozauska atklāj, cik audzēkņu šobrīd mācās Pilotu akadēmijā:

„Pašlaik ir 41 students. Pēdējā grupa uzsāka mācības maija beigās. Tā ir pirmā internacionālā grupa, kurā ir studenti no Francijas un Somijas. Nākamā uzņemšana būs septembrī un novembrī. Uzņemsim vismaz 16 studentus. Uzņemšana ir aktīva jau tagad.”

Šobrīd Pilotu akadēmijā Liepājas lidostā pieejama viena divmotoru lidmašīna un sešas vienmotora lidmašīnas. Kopumā paredzēts izmantot 15 lidmašīnas, kas pakāpeniski tiks piegādātas skolas vajadzībām. Papildus lidojumu nodrošināšanai Liepājas lidostā tiek īstenoti arī citi projekti.

„Lidostā izveidosim savu bāzi, kur atradīsies gaisa kuģu angāri, tehniskās apkalpošanas telpas, administratīvais korpuss, būs gan darbnīcas remontu veikšanai, gan mācību klases un tā tālāk,” zina stāstīt Kristaps Lapsa.

„airBaltic Training” noslēgusi līgumu ar Liepājas lidostu par apbūves tiesībām. Pirmie būvniecības darbi varētu sākties jūlija vidū. Līdz gada beigām Liepājas lidostā ir jābūt gataviem jau diviem angāriem vairāk nekā 1200 kvadrātmetru platībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti