Dienas ziņas

Māsām beidzot sava "sarunvārdnīca"

Dienas ziņas

Ziemas rapšu pilnzieda laiks

Liepājas lidostā atsāk mācību lidojumus

Liepājas lidostā atsāk mācību lidojumus; lidojumus uz Rīgu plāno atsākt jūlijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No 18. maija Liepājā atsāktas "airBaltic Training" Pilotu akadēmijas praktiskās mācības, kad studentiem atkal dota iespēja trenēties gaisa telpā. Savukārt regulārus iekšzemes lidojumus starp Rīgu un Liepāju varētu atsākties no 13. jūlija.

Laikā, kad "airBalticTraining" Pilotu akadēmijas studentiem mācības notika attālināti, praktiskās nodarbības tika pārtrauktas vispār. Taču no pirmdienas, 18. maija, ievērojot vairākus ierobežojumus, lidošanas nodarbības atsāktas. Mazāk pieredzējušie jaunieši to dara  instruktora klātbūtnē, bet jau zinošāki – vienatnē. Pēc lidojuma gaisa kuģi tiek apstrādāti ar dezinfekcijas līdzekļiem.

“Mēs esam atsākuši lidojumus ar trīs lidmašīnām, kas ir tikai puse no mūsu flotes. Plānojam tā, ka vienu nedēļu lido septiņi cilvēki, tad atkal nomainās. Gribētu viņus uzslavēt, jo tiešām izturas ļoti atbildīgi un cenšas nepulcēties,” stāsta "airBalticTraining" izpilddirektors Kristaps Lapsa.

Liepājas lidostā, sākoties ārkārtējai situācijai, līdz šīm apkalpoti vairāki repatriācijas reisi. Bet regulārie lidojumi starp Rīgu un Liepāju atcelti no marta vidus. Lai gan Covid-19 izraisītās krīzes laikā pilsētā ir palielinājies bezdarbinieku skaits, to rindās nav novēroti Liepājas lidostas darbinieki.

“Pagājušā gada aprīlī, kad piecas reizes nedēļā lidoja “airBaltic”, mēs bijām ļoti aktīvi atvērti arī dienas laikā septiņas dienas nedēļā. Šogad aprīlī tas stundu skaits ir samazinājies par 43%. Tajā pašā laikā štata samazināšanas jēdziens vispār nav bijis nepieciešams,” stāsta SIA “Aviasabiedrība “Liepāja”” valdes loceklis Agris Sprūde.

“Lidostas darbi tika pārplānoti atbilstoši situācijai. Mēs veicām darbus, ko parasti ziemā nevaram veikt, bet vasarā nevarējām veikt, jo bija pārāk daudz lidojumu. Ļoti pozitīvi vērtējams tas, ka šodien uzsāka lidojumus Pilotu akadēmija – tas nozīmē, ka ir kaut kāda rosība lidlaukā,” saka Liepājas lidostas vecākais elektroinženieris Jānis Balodis.

Lidostas vadība informēja, ka šajā laikā aktīvi aicinājusi darbiniekus izmantot atvaļinājumus, kas daudziem esot uzkrājušies pat vairāki. Tāpat joprojām lidostā notiek finanšu līdzekļu meklēšana jauna, lielāka pasažieru termināļa būvniecībai, jo pašreizējais ir par mazu. Tas, atsākoties regulāriem lidojumiem, apgrūtinās valdības noteikto ierobežojumu ievērošanu.

“Protams, mazāks terminālis nozīmē tiešāku cilvēku, pasažieru atrašanos vienam pie otra. Ieviestajiem mēriem ir jābūt gan medicīniski, gan zinātniski pamatotiem, lai tas nav tikai ķeksīša pēc. Katrā ziņā jebkādi mēri ir zināms šķērslis, kas rada arī apgrūtinājumu ceļošanai,” norāda Sprūde.

Kā informēja lidsabiedrības “airBaltic” Korporatīvās komunikācijas nodaļā, iekšzemes lidojumus no Rīgas uz Liepāju uzņēmums pašlaik plāno atsākt 13. jūlijā un veikt četras reizes nedēļā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti