Levits: Latvijā nepieciešama kvalitatīva žurnālistika un spēcīgi vietējie mediji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Informācijas pārpilnības laikmetā Latvijas iedzīvotājiem ir vajadzīga kvalitatīva žurnālistika un spēcīgi vietējie mediji. To ceturtdien Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes rīkotajā konferencē "Medijpratība. Ceļakartes" sacīja Valsts prezidents Egils Levits.   

Prezidents uzsvēra, ka dzīvojam informācijas pārpilnībā, kurā daudzi nespēj atšķirt faktus no viedokļiem un maldus no zinātniskiem pētījumiem. Šodien tam ir dzīvības un nāves cena, norādīja prezidents. Līdz ar to ir svarīgi attīstīt iedzīvotāju informācijas un mediju pratību un kvalitatīvu žurnālistiku.

"Mums ir nepieciešama kvalitatīva žurnālistika un spēcīgi, daudzveidīgi lokālie mediji, lai Latvijas medijpratīgajam iedzīvotājam būtu pieejami dažādi, kvalitatīvi un uzticami informācijas avoti. Esam veikuši svarīgas reformas sabiedrisko mediju nozarē, tagad ir nepieciešams izstrādāt valsts atbalsta politiku kvalitatīvajiem komercmedijiem," sacīja Levits.

Pēc viņa domām, Latvijā pašlaik trūkst arī mediju kritikas, kas ir kvalitatīvas mediju sistēmas sastāvdaļa.

Levits piebilda, ka svarīgi runāt arī par sociālo mediju platformu pienākumiem un atbildību.

Konferencē arī izskanēja, ka Latvijā jāizstrādā medijpratības stratēģija. 

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētaja vietniece Aurēlija Ieva Druviete aicināja izstrādāt un Latvijā īstenot vienotu medijpratības stratēģiju. Viņa norādīja, ka tā varētu būt daļa no mediju politikas pamatnostādnēm vai pat jauns likums. Druviete uzskata, ka pašlaik atbildība par medijpratību ir sadrumstalota, bet, lai veiksmīgi strādātu, nepieciešama sadarbība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti