Latvijas Zaļā partija izslēgta no Eiropas Zaļās partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Zaļā partija (LZP) ir izslēgta no Eiropas Zaļās partijas (EZP), LSM.lv pavēstīja LZP biroja vadītāja Līga Bulmeistere. Tas izlemts partijas kongresā, kas kopš piektdienas notiek Tamperē, Somijā.

Latvijas Zaļajai partijai pārmestas politiskās darbības, kas ir pretrunā ar "zaļo" vērtībām, neieinteresētība Eiropas Zaļās partijas darbībā, biedru naudas nemaksāšana vai maksājumu kavēšana, kā arī pārstāvju nesūtīšana uz partijas padomes kongresiem.

Tomass Vaits par Latvijas Zaļās partijas izslēgšanu no Eiropas Zaļās partijas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Galvenais iemesls ir tas, kā viņi sevi pozicionē pēdējos gados. Problēma ir, ka ir grūta jebkāda apmaiņa. Ir apgrūtināta komunikācija un debates ar viņiem par svarīgiem jautājumiem. Iemesls arī ir tas, ka viņi gausi reaģē uz zvaniem, e-pastiem, neierodas mūsu sanāksmēs, nepiedalās mūsu padomēs, nepiedalās mūsu kopējā darbā. Ja būs pārmaiņas viņu struktūrā, ja jauni cilvēki pārņems vadību, ja būs jauna vadība vai ja tie mainīs savu politisko virzienu, tad mēs būsim atvērti atkal pieņemt viņus „zaļajā ģimenē”, bet būs jāatjauno uzticība," norāda jaunievēlētais Eiropas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Tomass Vaits (Thomas Waitz).

Latvijas Zaļās partijas pārstāvji savā paziņojumā 10.novembrī pauž, ka šāds lēmums LZP nepārsteidz, jo arī LZP jau ilgāku laiku diskutējusi par izstāšanās iespēju no EZP, kā pamatojumu minot to, ka arvien grūtāk kļuvis Latvijas Zaļo partiju asociēt "ar tā saucamajiem Eiropas modernajiem zaļajiem".

Edgars Tavars par Latvijas Zaļās partijas izslēgšanu no Eiropas zaļo partiju apvienības
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šāds Eiropas „zaļo” lēmums bija sagaidāms un pat vēlams, tā Latvijas Radio min LZP priekšsēdētājs Edgars Tavars. Viņš uzskata, ka šādas rīcības pamatā ir atšķirīgs redzējums par citiem, ar vides aizsardzību nesaistītiem jautājumiem.

„Es šodien saņēmu ziņu, ka Latvijas Zaļā partija ir izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības. Šāds lēmums man nav pārsteigums, jo arī mēs, Latvijas "zaļie", jau ilgāku laiku diskutētajām par izstāšanās iespēju no šīs apvienības, jo arvien grūtāk kļuva mūsu partiju asociēt ar tā saucamajiem Eiropas modernajiem zaļajiem. To pierāda arī šis kongress, kurā nu jau publiski mums tika pārmesta negatīvā nostāja pret viendzimuma laulībām, tas, ka mūsu biedri neatbalsta krievu minoritātes tiesības uz valsts finansētu izglītību dzimtajā (krievu) valodā, mums pārmet, ka aizstāvam patriotismu, nevis globālu uzskatu. Diemžēl pēdējos gados EZP dominē nevis zaļi uzskati, bet gan agresīvs neoliberālisms. To aktīvi arī pierāda šis kongress," norāda Tavars.

Atbildot uz jautājumu, vai LZP meklēs kādu citu partiju, kurai piebiedroties, LZP priekšsēdētājs uzsver:  "Pirmkārt, nekur nav rakstīts, ka mums tas ir obligāti jādara. Otrkārt, jo īpaši pēc šī kongresa vairāku Eiropas valstu „zaļie” ir nākuši klāt, jo gribētu slēgt atsevišķu vienošanos. Vienu tādu vienošanos oktobra izskaņā mēs parakstījām ar Igaunijas Zaļo partiju par mūsu kopīgām vērtībām klimata un vides jautājumos.”

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti