Dienas ziņas

VID aicina iedzīvotājus piedalīties akcijā

Dienas ziņas

No Karostas kanāla izsmeļ piesārņotos nogulumus

Samariešu sociālās aprūpes risinājumi atzīti Eiropā

Latvijas samariešu palīdzību veciem ļaudīm atzinīgi novērtē Eiropā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Latvijas Samariešu apvienība saņēmusi priecīgu ziņu, ka tā ar savu aprūpes risinājumu „Samariešu atbalsts mājās” iekļuvusi desmit finālistu vidū. Latvija bija viena no 40 valstīm, kas startēja šajā konkursā. Projekta galvenā ideja – palīdzēt vientuļajiem vecajiem ļaudīm tikt galā ar sadzīves lietām, lai viņiem nav jādodas uz pansionātu.

Šai reizē Latvijas samariešu apvienības Skrundas nodaļas darbinieces vispirms iegriežas pie Dzidras kundzes Skrundas pagastā. Viņa te saimnieko kopā ar savu kaķi Zvirbuli, bet daudzus darbiņus vairs izdarīt nespēj, šai reizē viņa lūdz palīdzēt sanest malku un ūdeni, un izmazgāt istabas. “Esmu laimīga, ka viņas brauc, jo es esmu viena, nav kas man parunāt,” saka Dzidras kundzes.

Tālāk auto, kurā viss pielāgots, lai rūpētos par cilvēka higiēnu, varētu arī izmazgāt veļu, dodas pārdesmit kilometru tālāk pie Valijas kundzes uz Kuldīgas novadu. “Notīra man logus, ja vajag, malciņu iedod ūdeni, visu, ko es prasu, es esmu ļoti laimīga,” saka Valijas kundzes.

Šāda kompleksa pakalpojuma ''Samariešu atbalsts mājās'' ideja noskatīta pašu dzīvē, redzot, ka vecvecāki neparko nevēlas atstāt savu ierasto vidi, lai arī sevi aprūpēt vairs nespēj. Šo projektu Latvijas Samariešu apvienībai izdevies īstenot pirms pusotra gada un sākotnēji tajā iesaistījušās piecas Latvijas pašvaldības, nu jau vairāk.

Projekta vadītājs Viesturs Kleinbergs atzīst, ka šī ir jauna ideja visas pasaules mērogā, tāpēc to pieteikuši Eiropas komisijas Sociālo inovāciju konkursam, un no iesniegtajiem 1408 pieteikumiem no 40 valstīm šis ir viens no 10 finālistiem – vienīgais no Baltijas un Ziemeļeiropas reģiona.

Ja izdosies iekļūt pirmajā trijniekā un iegūt 50 000 eiro balvu, samarieši to tērētu smago un laikietilpīgo darbu atvieglošanai.

“Kopā ar RTU robotikas klubu mēs plānojam veikt robotizētu iekārtu, un tad mūsu darbiniekiem paliktu vairāk laika komunikācijai un sarunām, saskarsmei ar šiem vecajiem cilvēkiem,” stāsta Kleinbergs. Bet, ja neizdosies līdzekļus robotikas iekārtai rast šādā ceļā, tos meklēs  citur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti