Latvijas Radio 4 pārraidīs ziņas arī ukraiņu valodā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mazākumtautību valodās raidošais Latvijas Radio 4 – Doma laukums sakarā ar Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai no 1. marta uz nenoteiktu laiku divas reizes dienā pārraidīs Ukrainas sabiedriskā radio ziņu izlaidumus ukraiņu valodā, informēja Latvijas Radio. 

Latvijas Radio 4 – Doma laukums pārraidīs Ukrainas radio ziņas katru dienu divas reizes dienā – plkst. 10.06 un plkst. 18.06. Ukrainas radio ir daļa no Ukrainas nacionālās televīzijas un radio kompānijas, un ziņas veido Ukrainas sabiedriskā radio žurnālisti.

„Jāņem vērā, ka mūsu kolēģi – žurnālisti no Ukrainas radio – ziņas veido un ieraksta kaujas apstākļos, tādēļ, iespējams, var rasties signāla problēmas. Tomēr mums kā sabiedriskajam medijam ir ļoti svarīgi izrādīt savu solidaritāti Ukrainai un tās tautai," uzsvēra Latvijas Radio 4 galvenā redaktore Anna Stroja.

"Tāpat mums ir svarīgi ievērot Latvijas Radio satura pieejamības vadlīnijas, kas nosaka informācijas pieejamību ikvienam Latvijā dzīvojošajam. Prognozējam, ka mūsu ukraiņu kolēģu veidotās ziņas klausīsies gan Latvijā dzīvojošie ukraiņi, gan tie, kas šobrīd notiekošā kara apstākļos Latviju atraduši kā savu patvēruma vietu,” norādīja Stroja.

Ziņu pārraidīšana ir arī veids, kā izrādīt solidaritāti saviem kolēģiem – žurnālistiem. Latvijas Radio ir gatavs nodrošināt arī ārštatu korespondentu darba vietas un izmitināšanu trīs līdz pieciem Ukrainas žurnālistiem un viņu ģimenes locekļiem, ja būs tāda veida pieprasījums.

Ziņu izlaidumi ukraiņu valodā  būs septiņu minūšu gari, tos varēs dzirdēt Latvijas Radio 4 – Doma laukums frekvencēs visā Latvijā, kā arī Latvijas Radio 4 mājaslapā.

Latvijas Radio 4 – Doma laukums ir viens no pieciem Latvijas Radio grupas kanāliem, kas diennakts režīmā raida kopš 2002. gada 7. janvāra. Radio programma skan krievu un citās mazākumtautību valodās, nodrošinot informāciju un analīzi par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, mūziku un jaunatnes lietām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti