Latvijas Pasta izdotais pastmarku bloks iekļauts starptautiskajā filatēlijas izstādē Ukrainas atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Latvijas Pasta izdotais pastmarku bloks Ukrainas atbalstam iekļauts Ukrainas pasta uzņēmuma "Ukrposhta" organizētajā starptautiskajā filatēlijas izstādē, kurā parādīti Ukrainai veltītie pastmarku izdevumi no 15 valstīm, informēja Latvijas Pastā.

Pastmarku bloku un speciālu aploksni Ukrainas atbalstam Latvijas Pasts kā pirmais no pasaules valstu pasta uzņēmumiem izdeva 2022. gada 10. martā, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, norādīja pastā. Pastmarku bloku veido trīs pastmarkas un paskaidrojošs kupons, attēlojot Ukrainas un Latvijas valsts karogus, Ukrainas Neatkarības pieminekli Kijivā un Latvijas Brīvības pieminekli Rīgā. Uz pastmarku bloka ir uzraksti ukraiņu un latviešu valodā "Mēs ar jums!" un "Slava Ukrainai!". 

Latvijas Pasta izdotais pastmarku bloks iekļauts Ukrainas pasta uzņēmuma "Ukrposhta" organizētajā starptautiskajā filatēlijas izstādē ar Ukrainas atbalstam veltītajām pastmarkām. Izstāde pagaidām aplūkojama virtuāli, bet, iespējams, tuvāko mēnešu laikā tā tiks sarīkota arī reālajā vidē.  

50% no Ukrainas atbalstam izdotā Latvijas Pasta pastmarku bloka realizācijas ieņēmumiem tiek ziedoti labdarības fonda "Ziedot.lv" Ukrainas atbalsta programmai, un patlaban, pateicoties klientu iegādātajām pastmarkām, Latvijas Pasts programmas ietvaros Ziedot.lv pārskaitījis jau gandrīz 17 000 eiro.

Pastmarku bloka tirāža ir 20 000 eksemplāru, bet aplokšņu tirāža – 800 eksemplāru. 

Katras blokā iekļautās pastmarkas nominālvērtība ir 1,44 eiro, un to iespējams izmantot nosūtīšanai, kombinējot ar citas vērtības pastmarkām. Piemēram, divas pastmarkas kopumā 2,88 eiro vērtībā iespējams izmantot vienkāršas vēstules ar svaru līdz 20 gramiem nosūtīšanai uz jebkuru valsti. 

Ukrainas atbalstam veltīto filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti