Dienas ziņas

"Republikas" saraksta līderi – brāļi Ģirģeni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kandidēt vēlēšanās piesakās Latvijas krievu savienība

Latvijas Krievu savienības Rīgas saraksta līderis Saeimas vēlēšanās – Mitrofanovs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Krievu savienības (LKS) Rīgas saraksta līderis 14. Saeimas vēlēšanās būs Rīgas domes deputāts Miroslavs Mitrofanovs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publiskotā informācija. 

LKS piektdien CVK iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu.

Kandidātu saraksts pieteikts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos – Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, un tajā iekļauti 102 deputātu kandidāti – 66 vīrieši un 36 sievietes.

LKS pieredzējušākais politiķis un Rīgas saraksta līderis būs LKS līdzpriekšsēdētājs, Rīgas domes deputāts, bijušais Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāts Mitrofanovs. Vēl starp Rīgas vēlēšanu apgabala līderiem ir Rīgas domes deputāte Inna Djeri un Latvijas Nākotnes pētījumu institūta valdes priekšsēdētājs Normunds Grostiņš.

Vidzemes saraksta priekšgalā būs Olaines novada pašvaldības deputāts, uzņēmējs Andris Vurčs, kam pievienojas LKS padomes loceklis Maksims Ždanovs un AS "Valmieras stikla šķiedra" mehatronikas inženieris Aleksandrs Klapins. 

Par Latgales vēlēšanu apgabala saraksta līderi izraudzīta juriste un informāciju tehnoloģiju uzņēmuma izpilddirektore Jekaterīna Stehnovska-Slavska. Viņai seko Daugavpils pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka palīgs Dmitrijs Ribņikovs un celtniecības speciālists Juris Aleksejevs.

Kā pirmā Kurzemes vēlēšanu apgabala sarakstā startēs žurnāliste Jeļena Osipova, kurai pievienojas LKS pārstāvis Igors Glazunovs un labdarības un kultūras centra "Feniks" labdarības darbības koordinators Aleksandrs Bērziņš. 

Savukārt jurists, Vēsturiskā mantojuma fonda valdes loceklis, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības deputāts Andrejs Pagors būs LKS Zemgales saraksta līderis. Pagoram Zemgales sarakstā sekos krievu kopienas "LAD" valdes priekšsēdētāja Ludmila Ušakova un Jēkabpils krievu biedrības "Rodņik" valdes loceklis Sergejs Padalko. 

LKS priekšvēlēšanu sauklis ir "Drosme būt sev pašam". Politiskais spēks skaidroja, ka tas nozīmē, ka "aizliegumu un represiju laikos, kas skāruši krievu kultūru, izglītību un vēsturisko atmiņu, LKS atklāti apliecina savu apņemšanos ievērot šīs vērtības un vienlaikus principiālu atvērtību latviešu un pasaules kultūrām".

LKS priekšvēlēšanu programmā ir teikts, ka LKS ir partija, kas pārstāv Latvijas krievu kopienu un aizstāv parasto Latvijas iedzīvotāju tiesības un intereses neatkarīgi no viņu dzimtās valodas un pilsonības. 

Partija priekšvēlēšanu programmā norādījusi, ka "LKS ir vienīgā partija, kas 2022. gada apstākļos ir spējīga aizstāvēt savu vēlētāju intereses gan parlamentā, gan pašvaldībās, gan protestu akcijās".

Priekšvēlēšanu programmā LKS citstarp sola apturēt pieminekļu, kas veltīti Otrā pasaules kara upuriem un karavīriem, nojaukšanas kampaņu, panākt ierobežojumu atcelšanu attiecībā uz krievvalodīgo televīzijas kanāliem, kā arī pilnvērtīga Latvijas televīzijas kanāla krievu valodā izveidi.

Atšķirībā no citām partijām, Latvijas Krievu savienība savā priekšvēlēšanu programmā neko nemin par valsts drošības stiprināšanu. "Mūsuprāt, galvenā prioritāte ir nodrošināt valsts iedzīvotājus ar kurināmo un izmaksāt kompensācijas par apkures cenu pieaugumu," skaidroja Mitrofanovs.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti