Latvijas Ārstu biedrības valdi pamet pneimonologs Krams un kardiologs Latkovskis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valdi pametuši arī pneimonologs Alvils Krams un kardiologs Gustavs Latkovskis.

Krams par savu lēmumu paziņojis dienu pirms biedrības kopsapulces, kas pirms vairākām nedēļām nenotika kvoruma trūkuma dēļ. Krams uzsvēra, ka darba turpināšana biedrības prezidentes Ilzes Aizsilnieces vadībā nebūtu godīga pret sevi. Savukārt Latkovskis jau iepriekš norādījis, ka viņam biedrības valdē un Sertifikācijas komisijā rit pēdējās dienas.

Trešdien, 16. februārī, LĀB sapulcē piedalījās nedaudz vairāk par 100 biedriem, un tas ir vēl mazāk nekā iepriekš. Sapulce sākās pēcpusdienā un turpinājās vairāk nekā četras stundas.

“Man bija nedaudz skumji patiesībā. Prezidente izmantoja iespēju paslavēt sevi. Bija jaunākas kolēģes piedāvājums sasaukt ārkārtas kopsapulci un pārvēlēt valdi un citas institūcijas. Juristi izskaidroja – ja nav šāds jautājums paredzēts dienaskārtībā, tad mēs par to balsot nevaram. Es personīgi uzskatu, ka Ilze Aizsilniece nav godīga pret valdi, pret ārstiem, pret sabiedrību. Šajā brīdī man šķiet, ka tas būtu nedaudz toksiski man palikt turpmāk valdes sastāvā. Tas nebūtu godīgi arī pašam pret sevi,” skaidroja Krams.

Par domstarpībām Ārstu biedrībā vēstīts vairākkārt, un pēdējo mēnešu laikā valdi pametuši jau pieci ārsti.

KONTEKSTS:

Ārstu biedrībā jau iepriekš bija bažas par tās spēju sadarboties, ņemot vērā atšķirīgās pieejas un redzējumu. Problēmas izgaismojusi Covid-19 pandēmija – daļai valdes nebija pieņemami valdes priekšsēdētājas Ilzes Aizsilnieces izteikumi saistībā ar Covid-19 profilakses pasākumiem. 

Aizsilniece septembra sākumā publicēja atklātu vēstuli, kurā ieteica atcelt sejas masku valkāšanu skolā, kā arī mainīt Covid-19 testēšanas pieeju bērniem un jauniešiem. Valde pat vienojās par īpašas darba grupas izveidošanu, kura ir tiesīga biedrības vārdā runāt par Covid-19 jautājumiem. Viņus neapmierināja, ka Aizsilniece neaicina iedzīvotājus lietot nozīmīgāko pandēmijas apkarošanas līdzekli – vakcinēties pret Covid-19. 

Sadarbību ar biedrību pārtrauca Latvijas Jauno ārstu asociācija, un no ārstu biedrības valdes aizgājis bijušais Jauno ārstu asociācijas vadītājs Kārlis Rācenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti