Panorāma

Skolēnu testēšanai neatteiksies no MFD

Panorāma

Parādu dēļ slēdz visus "Tokyo City" restorānus

Vai šķelšanās Latvijas Ārstu biedrībā?

Ārstu biedrības Covid-19 darba grupa norobežojas no biedrības prezidentes publiskajiem izteikumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) izveidojusi Covid-19 infekcijas profilakses darba grupu, kuras pārstāvjiem būs tiesības paust biedrības oficiālo viedokli saziņā ar presi un institūcijām par Covid-19 vakcinācijas un profilaktisko pasākumu jautājumiem. Tāpat biedrības pārstāvji norobežojušies no LĀB prezidentes Ilzes Aizsilnieces publiskā ieraksta par sejas masku valkāšanu skolās, informēja biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis.

LĀB 2. septembrī izveidotajā darba grupā ievēlēti tās viceprezidents Fūrmanis un LĀB valdes locekļi dr. Kārlis Rācenis, prof. Gustavs Latkovskis, prof. Alvils Krams. Darba grupu vada Fūrmanis.

Paziņojumā presei Fūrmanis pavēstīja, ka turpmāk publiskajā telpā un plašsaziņas līdzekļos, kā arī komunikācijā ar valsts institūcijām un nevalstiskām organizācijām oficiālu LĀB viedokli par Covid-19 vakcinācijas un profilaktisko pasākumu jautājumiem paudīs darba grupas pārstāvji, izņemot gadījumos, kad darba grupa vai LĀB valde lemj citādi.

"Darba grupa uzsver, ka vakcinācija pret Covid-19 joprojām ir vissvarīgākais no pandēmijas apkarošanas pasākumiem. Ja vakcinācija notiktu tikpat efektīvi kā citās valstīs, piemēram, Dānijā, arī Latvijā nebūtu nepieciešamības lietot maskas skolās un ievērot citus ierobežojumus, kas apgrūtina valsts attīstību un tās iedzīvotāju ikdienu," teikts biedrības paziņojumā.

Tādēļ LĀB aicina visus sabiedrības locekļus, kam pienākas vakcinācija un kas līdz šim nav vakcinējušies, to izdarīt gan savas veselības, gan visas sabiedrības vārdā.

"Latvijas Ārstu biedrība aicina visus Latvijas ārstus, un jo īpaši ģimenes ārstus, aktīvāk mudināt pacientus vakcinēties, īpaši un proaktīvi uzrunājot tieši augstākā riska grupas vecumā virs 50 gadiem un pacientus ar hroniskām slimībām, kam saslimšana ar Covid-19 var būt liktenīga. Kategoriski nav pieļaujams, ka ārsts varētu atrunāt pacientu no vakcinācijas," teikts paziņojumā.

Roberts Fūrmanis par darba grupu
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Fūrmanis pavēstīja, ka darba grupa arī kategoriski norobežojas no LĀB prezidentes Ilzes Aizsilnieces izteikumiem, kas 6. septembrī publicēti "Facebook", kur viņa ieteikusi atcelt sejas masku valkāšanu skolā; domāt par gaisa bioloģisko drošību skolās un citās sabiedriskajās telpās, kā arī mainīt Covid-19 testēšanas pieeju bērniem un jauniešiem.

"Atklātajā vēstulē paustais par Covid-19 profilakses pasākumiem ir kolēģes personīgais viedoklis un neatspoguļo oficiālo LĀB valdes nostāju. LĀB paļaujas uz nozares profesionāļu viedokli un lēmumiem Covid-19 infekcijas ierobežošanā," teikts biedrības paziņojumā presei.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Tāpat Fūrmanis arī sacīja, ka jautājums par neuzticības izteikšanu biedrības vadītājai šobrīd neesot aktuāls.

Sašutumu par zinātnē nebalstītu apgalvojumu izplatīšanu paudis arī kardiologs, LĀB biedrs un Saeimas deputāts Andris Skride (“Attīstībai/Par!”). 

“Skaidrs, ka to uztver cilvēki, kuri netic zinātnei. Kuri nav iedziļinājušies šajā lietā. To uztver un tad saka, ka redz arī LĀB saka, ka maskās sastopami pesticīdi. Kaut arī skaidrs, ka tās ir pilnīgas muļķības,” sacīja Skride.

Aizsilniece intervijai nepiekrita, bet rakstiskā atbildē informēja, ka neplāno atsaukt vēstulē pausto, jo tas esot viņas personīgais nevis biedrības viedoklis. 

“Tāpēc neredzu pamatu atsaukt savu viedokli vai kādu tā daļu, jo vēl pagaidām ticu, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, un gan sabiedrībā, gan ārstu un arī zinātnieku vidū ir iespējama viedokļu dažādība kā tas pašlaik ir visā pasaulē,” norādīja LĀB prezidente.

Arī no biedrības prezidentes amata Aizsilniece atkāpties neplāno. Viņa pauda pārliecību, ka par spīti viedokļu atšķirībām biedrība radīs veidu, kā turpināt strādāt vienoti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti