Latvijā šodien notiek 14. Saeimas vēlēšanas (Teksta tiešraides arhīvs)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Sestdien, 1. oktobrī, Latvijā notiek 14. Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņi balsotājiem Latvijā un ārvalstīs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Portāls LSM.lv piedāvā iespēju sekot līdzi vēlēšanu dienas notikumiem teksta tiešraidē!

Par vietu jaunajā Saeimā sacenšas 19 kandidātu saraksti, kuros kopā iekļauti 1829 kandidāti. Līdz pulksten 12 vēlēšanās kopumā nobalsojuši 23,57% balsstiesīgo pilsoņu, no kuriem 4,11% savu balsi bija nodevuši glabāšanā iepriekš.

KONTEKSTS:

Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali – Rīgas, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales. Rīgas vēlēšanu apgabalā ietilpst arī vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs. Katra vēlēšanu apgabala iecirkņos ir atšķirīgas vēlēšanu zīmes – tikai attiecīgā vēlēšanu apgabala zīmes.

14. Saeimas vēlēšanās darbojas 1030 vēlēšanu iecirkņi, no kuriem 949 vēlēšanu iecirkņi atrods Latvijā, bet 81 vēlēšanu iecirknis – ārvalstīs.

Latvijas parlamentā ir 100 deputātu vietu. No katra vēlēšanu apgabala Saeimā ievēlējams noteikts skaits deputātu. Vietu skaitu katrā vēlēšanu apgabalā nosaka proporcionāli vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam četrus mēnešus pirms vēlēšanām.

14. Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala jāievēl 36 deputāti, no Vidzemes vēlēšanu apgabala – 26 deputāti, no Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabaliem – 13 deputāti, no Kurzemes vēlēšanu apgabala – 12 deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti