Dienas ziņas

Situācija ar slīkšanu Latvijā neuzlabojas jau gadiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

LPV vēlēšanās startēs ar bijušajiem un esošajiem politiķiem

«Latvija pirmajā vietā» Saeimas vēlēšanu saraksta līderi – Šlesers, Krištopans, Liepiņa, Petraviča un Zivtiņš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nesen nodibinātās partijas "Latvija pirmajā vietā" saraksta līderi 1. oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās būs uzņēmējs un bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, ekspremjers Vilis Krištopans, uzņēmēja Linda Liepiņa, bijusī labklājības ministre un pašreizējās Saeimas deputāte Ramona Petraviča un bijušais Ceļu policijas šefs Edmunds Zivtiņš, liecina partijas Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtais vēlēšanu kandidātu saraksts.

Šlesers būs partijas "Latvija pirmajā vietā" saraksta līderis Rīgā. Viņam seko "Gods kalpot Rīgai" valdes priekšsēdētājs un bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs. Galvaspilsētā no partijas saraksta kandidēs arī pašreizējais Jūrmalas domnieks Romāns Mežeckis, blogere un influencere Maija Armaņeva, sabiedrisko attiecību speciālists Sandris Točs un citi.

Linda Liepiņa būs partijas saraksta līdere Vidzemē. Otrais numurs sarakstā ir bijusī Valsts kontroles preses sekretāre un biedrības "Latvija pirmā" Sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Līga Krapāne, bet trešais ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesors Ringolds Balodis. Vidzemē no partijas saraksta kandidēs arī bijušais "zaļzemnieks", Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs, pašreizējās Saeimas deputāte Ieva Krapāne, mūziķi Jolanta Gulbe-Paškeviča un Deniss Paškevičs.

Krištopans būs partijas "Latvija pirmajā vietā" saraksta līderis Latgalē. Otrā sarakstā ir Rīgas Valda Zālīša sākumskolas pedagoģe Ilze Stobova, bet trešā Daugavpils pilsētas pašvaldības izpilddirektore Sabīne Šņepste.

Petraviča būs partijas "Latvija pirmajā vietā" pirmais numurs Kurzemē. Vēl šeit no partijas saraksta kandidēs spēkavīrs un Pasaules Spēkavīru federācijas valdes loceklis Māris Šveiduks u.c. Savukārt Zemgalē saraksta līderis būs Zivtiņš, bet aiz viņa sarakstā ir bijušais ekonomikas ministrs un pašreizējās Saeimas deputāts Ralfs Nemiro. Trešais sarakstā ir aktieris Andris Bērziņš.

Partija "Latvija pirmajā vietā" savā 14. Saeimas vēlēšanu programmā iestājas par Satversmes tiesas (ST) likvidēšanu, pārmetot tiesai piesliešanos "politiskiem uzstādījumiem". Šāda partijas nostāja esot sekas ST 2020. gada spriedumam, kurā, kā uzskata opozīcijas politiķi, tiesa "rīkojās politiski, paplašinot "ģimenes" jēdzienu un padarot Satversmē rakstīto par "tukšu skaņu"".

Vēl partija vēlas panākt, lai Latvijas pilsoņi vēlētu Valsts prezidentu, kam piešķirtu arī plašākas pilnvaras. Tāpat partija grib izmaiņas nodokļu politikā, tostarp atcelt nekustamā īpašuma nodokli, pārtikai un ēdināšanas nozarēs samazināt PVN līdz 10%, darbaspēka nodokļus samazināt "vismaz līdz ES vidējam līmenim".

Partija sola arī Satversmē nostiprināt ģimenes definīciju, kur tēvs ir vīrietis, bet māte ir sieviete, lai jaunā paaudze tiktu audzināta tradicionālo vērtību tikumos un tiktu pasargāta no svešām ideoloģijām. Lai novērstu jauniešu masveida izceļošanu darba meklējumos, katram 18 gadus sasniegušam jaunietim pirmajā darba gadā gūtie ienākumi netikšot aplikti ar nodokļiem.

Vēl partija sola nepieļaut piespiedu vakcināciju un atbrīvot no naudas sodiem par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu sodītos.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti. Šogad kandidātu aktivitāte varētu būt līdzīga. CVK informēja, ka interesi iesniegt sarakstus izrādījuši 18 politisko spēku pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti