Latvijā norisināsies līdz šim vērienīgākās «Saber Strike» militāras mācības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jūnijā Baltijas valstīs norisināsies vairākas militārās mācības, un sauszemes un gaisa spēku mācības "Saber Strike 2014" šogad būs vērienīgākās līdz šim Latvijā notikušās mācības. 

Tuvākajās dienās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltijas jūrā sāksies vairākas ikgadējās starptautiskās militārās mācības.

No 9.jūnija līdz 20.jūnijam Baltijas valstīs, kā arī Vācijā notiks ASV Eiropas spēku vadītās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 2014". Vienlaikus ar tām notiks arī Latvijas vadītās Baltijas valstu uzņemošās valsts atbalsta mācības "Baltic Host 2014".

Savukārt no 6.jūnija līdz 21.jūnijam Baltijas jūrā, Dānijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, notiks militārās mācības "Baltops 2014".

ASV Eiropas spēku vadītajās ikgadējās jūras spēku mācībās "Baltops 2014", kuras notiks jau 42.reizi, piedalīsies 13 valstu - Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Gruzijas, Vācijas, Latvijas. Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un ASV -, kā arī NATO kuģi un lidmašīnas. Latviju šajās mācībās pārstāvēs Jūras spēku flotiles mīnu kuģis M-05 "Viesturs" un pieci virsnieki, kuri darbosies mācību štābā.

Savukārt sauszemes un gaisa spēku mācībās "Saber Strike 2014", kuru uzņemošā valsts rotācijas kārtībā šogad ir Latvija, piedalīsies karavīri no Kanādas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Lielbritānijas un ASV, kļūstot par līdz šim plašākajām "Saber Strike" mācībām. Tajās kopumā piedalīsies aptuveni 4700, tostarp vairāk nekā 500 Latvijas, karavīru, un tiks iesaistītas aptuveni 800 dažādas tehnikas vienības.

Visās trijās Baltijas valstīs vienlaicīgi norisināsies brigādes līmeņa štāba mācības, bet Latvijā un Lietuvā - arī lauka taktiskās mācības. Latvijā tās notiks Ādažu poligonā.

ASV Sauszemes spēku organizētās ikgadējās mācības "Saber Strike" notiek Baltijas valstīs jau ceturto gadu pēc kārtas ar mērķi uzlabot militāro vienību sadarbību, kaujas spējas un gatavību aizsardzības un uzbrukuma operācijām, kā arī trenēties pildīt uzņemošās valsts lomu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti